Naftogaz Ukrainy poinformował dziś o jednogłośnym wyborze Pawła Stańczaka na prezesa Ukrtransgazu, który jest operatorem gazowym ukraińskich magistrali gazowych.

Jak czytamy w komunikacie strony ukraińskiej „Paweł Józef Stańczak (54 lata) ponad 25 lat pracuje w dziedzinie transportu, rozdziału i magazynowania gazu. W latach 2003-2004 w PGNiG odpowiadał za rozdział funkcji operatora systemu gazowego i utworzenie niezależnego operatora polskiego Gaz-System S.A. Od 2008 r Paweł Stańczak pracował jako dyrektor ds technicznych – członek zarządu Gaz-Systemu. Odpowiadał tam za opracowanie i wykonanie inwestycji, bieżące wsparcie techniczne gazociągów, koordynację procesów otrzymania pozwoleń i licencji. Obecnie pan Stańczak pracuje jako dyrektor techniczny – członek zarządu PGNiG Technologie S.A. i odpowiada za planowanie i budowę nowych gazociągów.”

W marcu władze Naftogazu zwolniły dotychczasowego szefa Ukrtransgazu Ihora Prokopiwa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, Naftogaz jako właściciel 100 proc. Ukrtransgazu zatwierdzi decyzję rady „zgodna z wymogami obowiązującymi w koncernie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pyrrusowe zwycięstwo Ukrainy nad Gazpromem przed sądem arbitrażowym

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz