PKP Intercity kupi w zakładach Cegielskiego wagony za pół miliarda złotych

Podczas wizyty Mateusza Morawieckiego w Poznaniu poinformowano o podpisaniu wielkiego kontraktu między PKP Intercity a zakładami Cegielskiego.

Goszczący we wtorek w Poznaniu premier Mateusz Morawiecki poinformował o podpisaniu przez firmę H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych kontraktu z PKP Intercity na dostawę 55 wagonów. Warta prawie pół miliarda złotych umowa jest największym zamówieniem w portfelu poznańskiej fabryki. – podał portal ekonomiczny Forsal.

Należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu firma wykona dla kolejowego przewoźnika 55 wagonów za 473,5 mln złotych brutto. Umowa przewiduje opcję dokupienia kolejnych 26 wagonów, co może podnieść jej wartość do 697 mln zł. Jak mówił towarzyszący premierowi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, kontrakt został zawarty w ubiegłym tygodniu.

Jak pisze Forsal, PKP Intercity zamówiło w Cegielskim 5 wagonów przedziałowych pierwszej klasy, 25 wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy (z czego 7 wyposażonych w wieszaki na rowery) i 25 wagonów przedziałowych drugiej klasy (z czego 7 przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych).

Powoli odradza się polski przemysł. Dzięki współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami pojawiły się nowe zlecenia. Wierzę, że stąd, z tego zakładu wyjdzie kolejny impuls rozwoju, reindustrializacji, rozwoju przemysłowego. – mówił szef polskiego rządu, który w Poznaniu wizytował zakłady H. Cegielskiego.

Minister Adamczyk zwracał uwagę na fakt, że firma, która jeszcze przed dwoma laty przeżywała problemy, obecnie jest w stanie obsłużyć tak duży kontrakt.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: PESA połączy się z zakładami Cegielskiego?

Kresy.pl / Forsal

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz