Kanadyjski koncern naftowy North Atlantic Refining Ltd zadecydował o zatrzymaniu produkcji w swojej rafinerii znajdującej się w Nowej Fundlandii.

Informację o zamknięciu rafinerii „Come by Chance” podała w poniedziałek agencja informacyjna Bloomberg. Rafineria ta miała moc przerobu ropy na poziomie 130 tys. baryłek dziennie. Produkowane w niej paliwa zaopatrywały rynek wschodniej Kanady i wschodniego wybrzeża USA. Pisząc o wstrzymaniu procesu produkcji agencja powołała się na informację szefa lokalnego związku zawodowego. Rafineria ma być zamknięta przez okres 2-5 miesięcy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Bloomberg podkreśla, że zakład North Atlantic Refining to pierwsza rafineria, która całkowicie zwiesiła produkcję, jednak wiele innych już zmniejszyło jej intensywność. Wiąże się to ze znacznym kurczeniem się popytu na paliwa pędne. Agencja przytacza szacunki władz USA, że tylko w tym państwie zapotrzebowanie na paliwa zmniejszyło się o 2 mln baryłek dziennie. Koncern Valero Energy Corp zmniejszył już produkcję paliw o około połowę, a Phillips o około 66 proc.

Bloomberg szacuje globalny spadek popytu na paliwa na 20 proc. Takie są skutki ograniczenia transportu, szczególnie lotniczego spowodowanego przez blokady ruchu ludzi związane z działaniami władz chcącymi ograniczyć szerzenie się koronawirusa COVID-19.

Bloomberg podał też dane dotyczące popytu na paliwa we Włoszech. W państwie tym szczególnie dotkniętym przez pandemią, gdzie doszło już do generalnej kwarantanny i zamrożenia większości sektorów gospodarki, sprzedaż paliw spadła 85 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Światowa rewolucja koronawirusa

bloomberg.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz