Amerykańskiemu odpowiednikowi ministra finansów przerwano wystąpienia na konferencji biznesowej w Niemczech, przy aplauzie zgromadzonych.

O incydencie odzwierciedlającym coraz bardziej napięte relacje między Berlinem a Waszyngtonem pisze „Rzeczpospolita”.  Sekretarz skarbu USA Wilbur Ross wystąpił na konferencji biznesowej organizowanej przez partię Angeli Merkel, CDU. Ross podjął w czasie swojego wystąpienia narrację prezydenta Donalda Trumpa o tym, że Niemcy budują swoją pozycję ekonomiczną na nierównowadze w handlu z USA, które znacznie więcej do Niemiec kupują niż do nich eksportują. Tezy Trumpa wywołały już ostre repliki niemieckich polityków.

Także relacja na berlińskiej konferencji była zdecydowana. Rossowi po prostu przerwano wystąpienie. „To był sekretarz handlu Stanów Zjednoczonych, który obiecywał dzisięciominutowe wystąpienie” – powiedział zebranym Werner M. Bahlsen, szef Rady Ekonomicznej CDU – „Jak widzieliście, mówił trochę za wolno i trochę za długo. Teraz przed nami wystąpienie pani kanclerz”. Zgromadzeni zareagowali śmiechem i oklaskami, a konferencję podsumowała w istocie Angela Merkel.

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz