Zablokowanie gospodarki przez pandemię koronawirusa SARS COVID-19 szczególnie dotkliwe okazało się dla sektora turystycznego. Rząd Japonii chce inwestować znaczne środki w celu jego stymulacji.

Jak podała w poniedziałek rosyjska agencja informacyjna TASS nowy program wsparcia dla sektora turystycznego zaczął być przygotowywany już w dniu, w którym premier Japonii Shinzo Abe ogłosił całkowite zniesienie stanu wyjątkowego czyli 25 maja. Japonia wprowadziła stan wyjątkowy 10 kwietnia. Obejmował on przez sporą zalecenia samoizolacji. Kwarantanna objęła też początek maja, który tradycyjnie w Japonii jest tak zwanym „złotym tygodniem” – tygodniem świątecznym w którym mieszkańcy kraju wybierają się masowo w podróże po kraju i za granicę. Dlatego Abe postanowił dopłacać turystom.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Liczba osób w japońskich pociągach i liniach lotniczych w czasie „złotego tygodnia” był aż o 95 proc. niższa niż rok wcześniej. Oznacza to, że miliony Japończyków nie skorzystały z biletów, noclegów, posiłków i innych usług jakie świadczy się zwykle turystom. To ogromne straty dla całego sektora japońskiego gospodarki. Jak podaje TASS właściciele hoteli i restauracji stanowią większość z 108 japońskich przedsiębiorstw, które w maju wystąpiły z wnioskiem o ogłoszenie upadłości.

Rząd uruchamia jednak program „Go to travel”. Rząd zamierza dopłacać obywatelom by podróżowali. Maksymalna wysokość subsydiów to równowartość 185 dolarów na osobodobę. Jednak wsparcie rządowe może pokrywać maksymalnie połowę wydatków tego turysty, którego wydatki sięgną najwyższej stawki 370 dolarów za osobodobę. Natomiast w przypadku gdy turysta chce skorzystać z usług turystycznych kosztującej go tylko 94 dol, państwo refinansuje mu tylko jedną czwartą tej kwoty.

70 proc. rządowego świadczenia będzie można wykorzystać na pokrycie kosztów przejazdu i noclegu, a pozostałą część na jedzenie lub inne usługi.

Czytaj także: Japonia rzuca setki miliardów do walki z koronawirusem – każdy obywatel dostanie świadczenie pienieżne

tass.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz