Chiński potentat zainwestuje w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dziesiątki milionów dolarów by stworzyć fabrykę elementów do baterii do pojazdów elektrycznych.

Chiński koncern Zhangjiagang Guotai Huarong Chemical New Material Co. Ltd. przygotowuje się do dużej inwestycji w Godzikowicach pod Oławą, niedaleko Wrocławia. Teren ten jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Chińczycy zamierzają skorzystać z udogodnień jakie zapewnia ona inwestorom.

Według portalu Geekweek.pl Chińczycy chcą wyłożyć 45 milionów dolarów by zbudować w Godzikowicach fabrykę produkującą elektrolit do wkładów do baterii litowo-jonowych. Według portalu ma to być największa tego typu fabryka w Europie. Ma produkować milion wkładów do akumulatorów rocznie. W zakładzie znajdzie zajęcie tylko 100 osób, proces produkcyjny ma być bowiem wysoce zautomatyzowany.

Zhangjiagang Guotai Huarong Chemical New Material Co. Ltd jest jednym z trzech największych producentów materiału organicznego z krzemu do wkładów do akumulatorów aut elektrycznych – pisze portal, objaśniając, że szefostwo spółki przewiduje wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

To już druga tego typu inwestycja w Polsce. Produkcję akumulatorów do samochodów elektrycznych rozpocznie niebawem koreański koncern LG w swojej fabryce w Biskupicach Podgórnych w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem.

Czytaj także: Rząd Białorusi chce produkcji samochodów elektrycznych

geekweek.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz