Białoruski producent dostarczy tramwaje do Wołgogradu

Władze rosyjskiego miasta Wołgograd zdecydowały się zamówić tramwaje w białoruskim przedsiębiorstwie Belkommunmasz.

Służba prasowa urzędu miejskiego Wołgogradu poinformowała, że nowy tabor dla miejskiego przedsiębiorstwa komunikcji zostanie zakupiony u producenta białoruskiego. 10 nowych „szybkich” tramwajów wyprodukuje dla Rosjan Belkommunmasz. Kontrakt ma zostać podpisany „wkrótce” – informuje w czwartek „Rossijskaja Gazieta”.

Gazeta informuje, że to już trzecia partia tramwajów zamówiona przez władze w Wołgogradzie. Dotychczas jednak zamawiano produkcje krajową – maszyny z zakładów maszynowych w regionie Uralu. Tym razem Białorusini okazali się bezkonkurencyjni. Według wstępnych informacji zarobią na rosyjskim zamówieniu 388 milionów rubli. Rosjanie chcą zakupić maszyny typu 802 czyli tramwaje niskopodłogowe. Będą jednak różnić się od dotychczas zamawianych w Mińsku tramwajów, bowiem maszyny dla Wołgogradu mają mieć drzwi z obu stron kadłuba. To specyfika komunikacji w tym mieście, że przystanki znajdują się zarówno z prawej jak i lewej strony torów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Belkommunmasz to czołowy producent elektrycznych pojazdów na Białorusi. Państwowe przedsiębiorstwo wytwarza tramwaje, trolejbusy i autobusy elektryczne. Maszyny z Mińska jeżdżą poza Rosją, także na Ukrainie, Łotwie, w Kazachstanie, Kirgistanie, Mołdawii, Serbii, Mongolii, Argentynie i Kolumbii. Przemysł maszynowy stanowi istotną gałąź białoruskiej gospodarki. W przytłaczającej większości kontrolowany nadal przez państwo, eksportuje swoja produkcję przede wszystkim do byłych państw ZSRR, zwłaszcza Rosji.

Czytaj także: Pesa rozpoczęła dostawę 40 tramwajów do Kijowa

rg.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz