40-letni sklepikarz Asad Shah został pchnięty nożem. Cios okazał się śmiertelny. Do ataku doszło w kilka godzin po tym jak złożył on życzenia świąteczne chrześcijanom.

Sklepikarz Asad Shah opublikował w mediach społecznościowych życzenia świąteczne dla „drogich chrześcijan”. Kilka godzin po tym już nie żył. Świadkowie zdarzenia twierdzą, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Pchnięto go nożem. Cios okazał się śmiertelny. Jak na razie aresztowano 32-letniego muzułmanina podejrzanego o popełnienie morderstwa. Według policji atak był motywowany religijnie.

Lokalni mieszkańcy twierdzą, że pochodzący z Pakistanu Asad Shah był filarem społeczności i wszyscy bardzo go lubili. Shah był właścicielem małego sklepu.

A young man cannot contain his emotion as he visits the scene of where My Shah was murdered last night

The appalling attack came just hours after deeply religious Mr Shah, who was keen to reach out from the Muslim community to Christian neighbours, posted heartfelt Easter messages on social media

dailymail.co.uk / kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. azar
    azar :

    Cameron: musimy się zjednoczyć z naszymi braćmi muzułmanami

    Szef brytyjskiego rządu zaapelował do przywódców chrześcijańskich, by w obliczu ataków terrorystycznych w Europie „zjednoczyli się ze swoimi braćmi muzułmanami, by walczyć przeciwko ekstremizmowi” – informuje dziennik „The Guardian”.