Prowadzący galę Chris Rock mówił o „nagrodach białego człowieka” i o tym, że gdyby prowadzącego galę wybierano w drodze nominacji to by go tam nie było.

Witam na gali wręczania Oscarów, inaczej znanej jako White People Choice Awards– zaczął uroczystość znany komik Chris Rock, gospodarz wieczoru.

Jednym z najmocniejszych tekstów wieczoru był zaś żart: “W segmencie Ku Pamięci będą tylko portrety Czarnych zastrzelonych przez policję po drodze do kina“.

Zamieszanie wokół Oscarów wywołała żona Willa Smitha – Jada Pinkett-Smith. Po tym jak jej mąż nie dostał nominacji, oskarżyła Akademię o rasizm. Niektórzy twórcy przyznali jej rację i postanowili z tego powodu zbojkotować galę.

Część dziennikarzy nazwała tegoroczne nominacje “najbardziej białymi w historii”. W serwisie Twitter rekordy popularności bił hashtag#OscarsSoWhite.

fakt.pl/KRESY.PL

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zan
    zan :

    Wszystko się zgadza z tymi Czarnymi zastrzelonymi przez policję, ale z małym wyjątkiem. Nie szli “do”, ale wracali “z” i nie z kina, ale z miejsca zbrodni, kradzieży, rozboju….70% pensonarouszy zakładów karnych to murzyni. Niech się cieszą, że w ogóle mają szansę zagrać w filmie – wynalazku białego człowieka. 🙂

  2. krok
    krok :

    Scenariusz ten sam co w Niemczech i Francji. Jak nie dacie nam kasy, kobiet, to jesteście szowinistami, rasistami. Na Oscarach. Jak nie dacie mi Oscara to znaczy, że jesteście rasistami. Duże uproszczenie, ale mechanizm bardzo podobny. To jest ich taktyka, podobną stosują lewaki, KOD, kapusie komunistyczni, często organizacje gejowskie i feministyczne. Stosują lewacki terroryzm i celowe zakłamania rzeczywistości w celu wymuszenia stosownych przywilejów. Mówią, że są dyskryminowani, szykanowani itp., a sami stosują do tego szantaż i mowę nienawiści. Moim zdaniem trzeba zrobić kilka kroków w tył, zapędziliśmy się z tą poprawnością polityczną. KOD walczy o jakąś wolność, demokrację, stosując metody: pomówienia, kolaborację, mowę nienawiści, kłamstw przy pomocy socjotechnik politycznych. Obawiam się, że już tylko wojna przywróci prawidłowe myślenie niektórym, brną do niej, szukają wrogów. Świat coraz bardziej przypomina beczkę prochu, w której lewacy próbują podpalić lont.