Austriacki dziennik „Die Presse” poinformował, że stworzona przez miliardera George’a Sorosa fundacja Open Society zamyka swój oddział w Budapeszcie, a w jego miejsce latem otworzy oddział w Berlinie.

Prezes fundacji Patrick Gaspard w czwartek pojechał się na Węgry aby oficjalnie poinformować o tej decyzji – podał „Die Presse” na swojej stronie internetowej w zapowiedzi artykułu, który zostanie opublikowany w piątek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Władze Open Society Foundation Sorosa nie podały dziennikowi przyczyny podjęcia decyzji o opuszczeniu Budapesztu. Agencja APA spekuluje, że jest ona związana z kampanią przeciw Sorosowi jaką prowadzi rząd premiera Węgier Viktora Orbana.

CZYTAJ TAKŻE: Soros lobbował w Niemczech przeciw Węgrom

Na Węgrzech od kilku lat prowadzona jest trwa intensywna kampania przeciw działaniom Sorosa. Budapeszt zarzuca mu działania na rzecz sprowadzenia do Europy milionów emigrantów. Sprawa ta była jednym z kluczowych wątków kampanii partii Orbana, Fideszu, przed wyborami parlamentarnymi 8 kwietnia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W wyborach rządząca koalicja konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej uzyskała kolejne zwycięstwo, wygrywając po raz trzeci z rzędu i uzyskując większość 2/3 mandatów w parlamencie.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz