Według FSB w nielegalny proceder sprowadzania broni z Ukrainy i Litwy, m.in. karabinów i pistoletów, a także przerabiania w ukrytych warsztatach broni cywilnej na odpowiedniki bojowe, zaangażowanych było 11 osób. Wszyscy zostali zatrzymani.

W czwartek rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) poinformowała o rozbiciu międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się nielegalnym przerzutem broni z Ukrainy i Litwy, a także przerabianiem broni cywilnej w „podziemnych warsztatach” na odpowiedni bojowe.

11 podejrzanych, w tym lidera grupy, zatrzymano w mieście Nowy Urengoj, w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym w północno-zachodniej części Syberii. W rezultacie działań operacyjnych i przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania i pracy zatrzymanych, rosyjskie służby przejęły łącznie 33 sztuki broni: 7 karabinów automatycznych, 11 karabinów, karabinków i strzelb, 14 pistoletów, rewolwerów i pistoletów maszynowych. Ponadto, skonfiskowano 3 granaty, około 9 tys. pocisków różnego kalibru oraz 575 części składowych broni.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ponadto, według FSB przerwano działalność czterech ukrytych warsztatów, w których przerabiano broń. Wydziały śledcze FSB i MSW Rosji wszczęły śledztwo ws. nielegalnego obrotu bronią i amunicją oraz nielegalnej produkcji broni.

Czytaj także: FSB poinformowała o zatrzymaniu w Moskwie członka Prawego Sektora

O sprawie poinformowała FSB, a za jej oficjalnym komunikatem m.in. media ukraińskie.

Przeczytaj: Polak usłyszał w Rosji wysoki wyrok za szpiegostwo [+VIDEO/+FOTO]

Fsb.ru / 112.ua / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz