Francuskie władze już od 5 lat wiedziały o planach ataku na paryską salę koncertową Bataclan. Mimo tego zignorowano ochronę obiektu czego skutkiem było 90 ofiar w ataku islamskich terrorystów.

Śledztwo w sprawie planowanego ataku zostało wszczętę 5 lat temu lecz później sprawę umożono i nie poinformowano o zagrożeniu właścicieli i dyrekcję sali.
Na domiar złego już 5 lat temu z planowanym zamachem powiązani byli ekstremiści tacy jak Fabien Clain- francuz urodzony na Reunion, który obecnie jest członkiem Państwa Islamskiego. Fabien Clain nagrał komunikat ISIS po listopadowej serii krwawych ataków w Paryżu.

rmf24.pl/ kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz