Prezes Ruchu Narodowego i poseł klubu parlamentarnego Kukiz ’15 Robert Winnicki poinformował dziś o powstaniu Narodowo-Demokratycznego Zespołu Parlamentarnego.

Zespół ma się zajmować upamiętnianiem ważnych rocznic i postaci związanych z ideą narodową, kwestią tożsamości narodowej w XXI wieku, endecką myślą gospodarczą – przytacza portal „Gościa Niedzielnego”. „Chcemy, żeby ludzie, którzy czują się związani z dziedzictwem, tradycją, historią obozu narodowego, Narodowej Demokracji, znajdowali swoje miejsce w parlamencie, żebyśmy mogli czcić rocznice historyczne, związane z naszym dziedzictwem narodowym” – mówił Winnicki w czasie konferencji prasowej.

Zespół założyło 13 posłów sejmowego klubu Kukiz ’15, jeden poseł PiS, jeden poseł niezrzeszony oraz jeden senator PiS. Przewodniczącym został Sylwester Chruszcz z Kukiz ’15, wiceprzewodniczącymi Jacek Wilk i Robert Winnicki z tego samego klubu. W pierwszej kolejności Zespół będzie wnioskował do marszałka Sejmu z preojektem zniesienia zapisów ustawy z z 7 lutego 2014 roku, które umożliwiają działania obcych sił policyjnych na terytorium Polski, co oznacza zamierza jednak podejmować stricte polityczne kwestie. Ma to znaczenie w perrspektywie narastających napięć między narodowcami a Pawłem Kukizem.

gosc.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz