Francja: Uzbrojony osobnik wziął zakładników w sklepie

Uzbrojony osobnik wtargnął do sklepu w Blagnac pod Tuluzą w południowej Francji. Wziął kilka obecnych w sklepie osobników za zakładników.

Napastnik miał wkroczyć do niewielkiego sklepu w Blgnac około godziny 16.20. Wziął osoby znajdujące się w sklepie jako zakładników. Według Sky News zakładników jest czterech. Napastnik jest młodocianym mężczyzną. Ma 17 lat, jak twierdzi lokalny portal La Depeche du Midi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wiadomo, że doszło do co najmniej jednego wystrzału. Agencja informacyjna Reuters twierdzi, że napastnik oddał strzał nad głowami funkcjonariuszy oddziału antyterrorystycznego francuskiej policji (RAID).

Policja otoczyła już sklep i ewakuowała mieszkańców pobliskich budynków. Nie wiadomo czy mamy do czynienia z działaniem motywowanym politycznie. Napastnik zażądał rozmowy z negocjatorem, ale jak na razie media nie podały jakie są jego komunikaty i żądania.

We Francji dochodziło już do przypadków, gdy islamistyczni terroryści brali zakładników w sklepach. W marcu 2018 r. dżihadysta wziął zakładników w supermarkecie w Trebes. W czasie akcji ich odbijania zginęły dwie osoby, w tym policjant, który wcześniej zgodził się zająć miejsce jednego z zakładników.

ews.sky.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz