Francja: płonie katedra w Nantes [+VIDEO/+FOTO]

W gotyckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Nantes wybuchł pożar. Trwa akcja gaśnicza. Miejscowe służby podały, że sytuacja jest poważna.

W sobotę rano w gotyckiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Nantes w zachodniej Francji wybuchł pożar. Pierwsze, amatorskie nagrania i fotografie zamieszczane w sieci pokazywały gęsty, ciemny dym wydobywający się z wnętrza świątyni przez wielkie, zdobione okno nad wejściem głównym. Na innych ujęciach widać szalejące wewnątrz płomienie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Na miejsce pożaru przybyli strażacy, trwa akcja gaśnicza. Wiadomo, że strażacy otrzymali wezwanie o 7:44 czasu miejscowego. Na miejscu z ogniem walczy około 60 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na razie nie wiadomo, jaka może być przyczyna pożaru.

Przeczytaj: Pożar katedry Notre Dame opanowany [+VIDEO/+FOTO]

Według strażaków, po godzinie 9 rano pożar wciąż nie został opanowany. Zaznaczano, że to poważna sytuacja.

Katedra w Nantes zasadniczo pochodzi z XV wieku, gdy rozpoczęto budową, która trwała ponad 400 lat. Dwuwieżowa fasada ma wieże wysokości 63 metrów. Nawa ma 103 m długości i ponad 37 m wysokości.

Świątynia już w przeszłości odnosiła uszkodzenia. W 1972 roku ogień zniszczył dach katedry, a podczas II wojny światowej została ona uszkodzona przez bomby.

Twitter / francebleu.fr / express.co.uk / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz