W Valence na południowym wschodzie Francji mężczyzna pochodzący z Afryki Północnej próbował samochodem staranować żołnierzy ochraniających meczet. Wywiązała się strzelanina.

Napastnik poruszający się samochodem próbował staranować żołnierzy ochraniających meczet. Funkcjonariusze otworzyli ogień. Kierowca został ciężko ranny.

Jak poinformował burmistrz miasta, Nicolas Daragon, meczet ochraniało czterech żołnierzy. Atak nastąpił w przerwie między modlitwami, gdy do meczetu przybywali wierni. Samochód próbował staranować policjantów dwukrotnie. Za drugim razem oddali strzały ostrzegawcze, po czym ostrzelali bezpośrednio samochód, raniąc kierowcę w ramię i nogę.

Podczas strzelaniny przypadkowo został ranny starszy mężczyzna, prawdopodobnie zdążający na modlitwy muzułmanin, trafiony zabłąkanym pociskiem. Co najmniej jeden z żołnierzy został ranny.

Napastnikiem był 29-letni mężczyzna z przedmieść nieodległego Lyonu. Według agencji AFP pochodzi z Afryki Północnej. Policja podaje, że działał sam, a motywy jego działania są badane.

France24.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz