Jak pokazały najnowsze sondaże, poparcie wzrosło zarówno dla prawicowej partii Marine Le Pen, jak i kandydatów prezydenta Emmanuela Macrona, na trzy dni przed głosowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Zjednoczenie Narodowe Le Pen pozostało w czołówce, według badania opinii publicznej OpinionWay dla gazety Les Echos opublikowanego w czwartek, osiągając wzrost o jeden punkt procentowy, w stosunku do niedawnego wysokiego poziomu 25 procent.

Było to o dwa punkty procentowe więcej niż w przypadku partii Macrona Naprzód!, która wzrosła o jeden punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania przeprowadzonego w zeszłym tygodniu i wyniosła 23 procent.

CZYTAJ TEŻ: Ruch żółtych kamizelek nie słabnie [+VIDEO]

Polaryzacja pomiędzy partiami Le Pen’s i Macrona nastąpiła kosztem mniejszych grup, takich jak tradycyjna partia centroprawicowa Republikanie, której poparcie spadło o jeden punkt procentowy, do 13 procent.

Macron, który prowadził kampanię w ostatnich dniach, określił wybory jako “walkę między antyimigracyjnymi nacjonalistami,  a proeuropejskimi postępowcami, takimi jak on sam”.

Kandydaci z dwóch poprzednio dominujących partii, centroprawicowej i centrolewicowej ucierpieli. Kandydaci popierani przez socjalistów, którzy sprawowali władzę do 2017 r. , mają w tej chwili poparcie na poziomie 6%.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zainteresowanie kampanią wyborczą w UE wzrasta w ostatnich dniach przed głosowaniem, jak wykazało badanie. Frekwencja może być wyższa niż w poprzednich wyborach w 2014 roku.
Jak wynika z badania opinii publicznej, ekologia stała się jednym z głównych tematów kampanii wyborczej, przed walką z terroryzmem oraz obawami związanymi z polityką imigracyjną i socjalną. Zielonych poparłoby 9 procent odpowiadających, co oznacza wzrost o 2 punkty w przeciągu tygodnia.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Le Pen chce nowej Unii Europejskiej.

Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply