We wtorek Brazylia została poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi podczas ceremonii, w której udział wzięli Prezydent Jair Bolsonaro i biskup Fernando Areas Rifan.

Konsekracja Brazylii, w której jest więcej katolików niż w jakimkolwiek innym kraju, Maryi Pannie była inicjatywą parlamentarzysty Erosa Biondiniego i brazylijskiego Katolickiego Frontu Parlamentarnego, aby prosić o Bożą ochronę i zadośćuczynienie za grzechy.

„Robimy to dla Brazylii, z miłości do naszego narodu” –  mówi Biodini.

Podczas ceremonii obecny był pomnik Matki Bożej, który przedstawia ją, gdy ukazywała się dzieciom widzącym ją w Fatimie w Portugalii. Pomnik pozostanie w honorowym miejscu w pałacu prezydenckim.

Proklamację krajowej konsekracji podpisali prezydent Bolsonaro, minister Floriano Peixoto i Biondini. Pozostałymi sygnatariuszami byli biskup Areas i biskup emeryt João Evangelista Martins Terra z Brasilii, stolicy kraju.

W uroczystości wzięli udział politycy wysokiego szczebla oraz przedstawiciele r ruchów katolickich. Według Biondiniego „jest to prosty gest wiary i miłości, który jest bardzo ważny nie tylko dla katolików, ale dla całej Brazylii”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Biskup Areas powiedział, że poświęcenie swojego kraju Niepokalanemu Sercu oznacza, że „Brazylia uznaje obecność Boga”. Zwolennicy ochrony życia wystawiali transparenty z hasłem „Brazylia żyje: nie dla aborcji”.

Biskup Areas jest przełożonym Personalnej Administratury Apostolskiej św. Jana Marii Viannaya, utworzonej przez Jana Pawła II dla tradycjonalistycznego duchowieństwa katolickiego i świeckich w diecezji Campos w Brazylii. Poświęcony wyłącznie celebracji obrządku rzymskiego sprzed 1965 roku, jest jedyną personalną administraturą apostolską istniejącą w Kościele katolickim.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy minister spraw zagranicznych Brazylii: Należy powołać pakt Brazylia-USA-Rosja przeciw Chinom.

planalto.gov.br/LifeSiteNews

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz