Dwóm wykładowcom pracującym w Instytucie Studiów Politycznych w Grenoble na południowym wschodzie Francji, którym grożono śmiercią z powodu oskarżeń o “islamofobię”, przyznana została ochrona policji. Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Przy wejściu do Instytutu Nauk Politycznych (IEP) obok nazwisk dwóch wykładowców pojawiły się plakaty z napisami: “Faszyści w naszych salach wykładowych”, a także “Islamofobia zabija” – podała Polska Agencja Prasowa (PAP) we wtorek.

Dwóm nauczycielom, pod adresem których skierowano oskarżenia o islamofobię, zapewniona została policyjna ochrona – poinformował minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin. Minister szkolnictwa wyższego Frederique Vidal poinformowała z kolei, że w związku z groźbami pod adresem wykładowców “podejmowane są dyskretne środki ochronne”.

Sprawą zajmuje się jednostka Koordynacji ds. Zwalczania Terroryzmu, która ma za zadanie ocenę zagrożenia oraz podjęcie decyzji o ewentualnym przyznaniu im stałej ochrony służb.

W czwartek prokuratura w Grenoble wszczęła dochodzenie w sprawie “publicznej zniewagi” i “poniżenia”.

Zobacz także: Poznański imam zarzuca katolikom “szerzenie islamofobii”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w połowie lutego niższa izba francuskiego parlamentu przyjęła ustawę mającą na celu przeciwdziałanie wzrostowi islamizmu we Francji.

Zakrojona na szeroką skalę ustawa obejmuje większość aspektów francuskiego życia nie wymieniając żadnej religii z nazwy. M.in. zakazuje wydawania świadectw dziewictwa i zwalcza poligamię oraz przymusowe małżeństwa. Penalizuje narażenie życia człowieka poprzez opublikowanie szczegółów jego życia prywatnego i miejsca pobytu, co jest nawiązaniem okoliczności śmierci Samuela Paty’ego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

16 października 2020 roku Samuel Paty, nauczyciel w szkole na przedmieściach Paryża, został ścięty przez 18-letniego Czeczena, którego oburzyło pokazywanie przez nauczyciela karykatur proroka Mahometa podczas lekcji o społeczeństwie.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply