4,5 tys. dorosłych Francuzów przyjmie chrzest podczas liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Oznacza to 5 – procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

Większość katechumenów pochodzi nie z rodzin imigrantów, ale rodzimych Francuzów, które zarzuciły praktykę sakramentalną. Dowodzi to kryzysu francuskiego katolicyzmu ciągnącego się od kilku dziesięcieleci i galopującej laicyzacji społeczeństwa francuskiego.

Odnotowuje się również wzrost konwersji z islamu; więcej jest również neofitów dotychczas niezwiązanych z żadną konfesją – zwykle ateistów, bądź agnostyków. Niemal 3/4 noochrzczonych to osoby, które nie ukończyły 40 roku życia.

Czytaj również: Francuska policja pacyfikuje katolików w czasie Mszy Świętej [+VIDEO]

kresy.pl/ Radio Watykańskie
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz