Niemiecki producent broni Rheinmetall Defence opublikował w piątek materiał wideo przedstawiający nową gładkolufową armatę 130 mm umieszczoną na czołgu. Broń ma być kompatybilna ze wszystkimi używanymi Leopardami 2.

W piątek 31 lipca, niemiecki producent broni Rheinmetall Defence opublikował materiał wideo nowej gładkolufowej armaty 130 mm umieszczonej na czołgu. Jak poinformował producent, broń po przejściu testów będzie kompatybilna z czołgami Leopard 2.

„Technologia gładkolufowa Rheinmetall 130 mm dla czołgów podstawowych uosabia znaczący skok śmiertelności w czasach bardziej wyrafinowanych systemów ochrony i rosnących zagrożeń” – poinformowała firma w komunikacie prasowym.

W połączeniu z najnowocześniejszym automatycznym ładowaniem, system ma być najnowszym rozwinięciem programu zaawansowanych technologii niemieckiej firmy dla podstawowych czołgów.

Nowe działo waży trzy tony przy długości lufy 6,63 metra. Rheinmetall opracowuje również odpowiednią amunicję do armaty 130 mm. System może służyć jako ulepszenie wydajności bojowej we wszystkich krajach użytkujących Leoparda 2. System jest również zgodny z kluczowymi priorytetami rozwojowymi armii amerykańskiej.

Zobacz też: Zaprezentowano pierwsze czołgi Leopard 2A4 w węgier­skich bar­wach [+FOTO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W nadchodzących miesiącach działo 130 mm przejdzie dodatkowe testy, które mają potwierdzić znaczny skok osiągów w porównaniu z głównym uzbrojeniem czołgów znajdujących się dzisiaj w służbie. Czołg podstawowy wyposażony w armatę 130 mm byłby w stanie skutecznie walczyć z lepiej chronionymi przeciwnikami na większych dystansach i dysponującymi większą siłą ognia.

Rheinmetall jest głównym projektantem i producentem systemów dział kal. 120 mm, które są obecnie używane w czołgach podstawowych Leopard i czołgach podstawowych armii amerykańskiej Abrams. W przypadku Leoparda Rheinmetall również opracował i dostarczył amunicję. „Ciągłe ulepszanie osiągów armaty czołgowej kal. 120 mm i technologii amunicji od dawna jest jednym z najwyższych priorytetów firmy Rheinmetall” – podał producent w komunikacie prasowym.

Zobacz też: Rosja planuje eksport czołgu T-14 Armata

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zeszłym miesiącu koncern Rheinmetall zamieścił w sieci film reklamujący zmodyfikowaną wersję podstawowego brytyjskiego czołgu Challenger 2.

Dowództwo sił lądowych w Wielkiej Brytanii planuje używać Challengera 2 przynajmniej do 2035 roku z tego powodu jeszcze w 2013 roku rozpoczęto prace nad jego modernizacją. Zadanie otrzymało brytyjski oddział BAE Systems i sektor lądowy niemieckiego koncernu Rheinmetall.

Kresy.pl/Rheinmetall
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz