W Parlamencie Europejskim debatowano na temat wywiązywania się państw członkowskich z przyjętych w 2015 roku zobowiązań dotyczących przenoszenia uchodźców z Włoch i Grecji.

Europosłanka Platformy Obywatelskiej Barbara Kudrycka w trakcie debaty odniosła się do stanowiska Polski ws. przyjmowania uchodźców. – Państwa członkowskie powinny wypełniać wcześniej podjęte dobrowolne zobowiązania. Nie rozumiem, dlaczego rząd w Polsce nie przyjął 7 tysięcy uchodźców, w tym dzieci. Do przyjęcia tylu osób zobowiązał się poprzedni rząd Ewy Kopacz. 40-milionowy kraj naprawdę na to stać – mówiła Kudrycka. Jak dodała –  Jeśli niewielka społeczność jest gotowa zaopiekować się jedną rodziną, pozwólmy jej na ten gest. To skandal, że rząd tego nie popiera – oceniła europosłanka.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uchodźcy przysłani przez UE opuszczają Portugalię – wolą Niemcy 

Kudrycka powiedziałą również, że społeczeństwo obywatelskie w Polsce „ma się nieźle, choć rząd PiS próbuje ograniczać jego swobody”. Przypomniała, że Caritas i Episkopat także oferują pomoc uchodźcom poprzez organizowanie korytarzy humanitarnych. – Rząd PiS, który szafuje wartościami katolickimi, nie liczy się nawet z tym – krytykowała Kudrycka.

Podjęte w 2015 roku decyzje w sprawie relokacji uchodźców zakładały realizację tego programu w ciągu dwóch lat, co oznacza, że we wrześniu dobiegnie on końca. Jednak KE uważa, że po wrześniu nie wygasną automatycznie niezrealizowane zobowiązania państw unijnych do przyjęcia określonej liczby uchodźców, informuje „Rzeczpospolita”.

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz