Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan powiedział w środę, że prezydent Baszszar al-Asad jest przeszkodą dla osiągnięcia pokoju w Syrii.

Podczas wspólnej konferencji prasowej ze swoim tunezyjskim odpowiednikiem Al-Badżim Ka’id as-Sibsim, Erdogan powiedział, że „Asad zdecydowanie jest terrorystą, który stosował terroryzm państwowy”.

„Nie można kontynuować z Asadem. Jak możemy iść w przyszłość z syryjskim prezydentem, który zabił prawie milion swoich obywateli? „- dodał turecki prezydent.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Słowa Erdogana są o tyle zaskakujące, że Turcja aktywnie bierze udział w rozmowach pokojowych na temat Syrii, w których mediatorem jest Rosja, podtrzymująca niezmienne stanowisko, że o przyszłości Asada mogą decydować tylko i wyłącznie syryjscy obywatele w legalnych wyborach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Erdogan ostro o Izraelu: Państwo, które zabija dzieci

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz