W piątek późnym popołudniem miała miejsce napaść na uczestników publicznej modlitwy różańcowej w Elblągu. Wierni modlili się o powstrzymanie procederu aborcji. Zaatakował ich zamaskowany mężczyzna. Fundacja Pro – Prawo do Życia opublikowała zdjęcie sprawcy i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Zdarzenie miało miejsce w piątek późnym popołudniem w Elblągu. Zgromadzeni na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka uczestniczyli w publicznej modlitwie różańcowej. Modlili się o powstrzymanie procederu aborcji. Do modlących się osób podszedł zamaskowany i bardzo agresywny mężczyzna.

Napastnik zniszczył transparenty trzymane przez uczestników różańca i zaczął w wulgarnych słowach ubliżać modlącym się.

“Gdy organizator akcji modlitewnej próbował go powstrzymać, napastnik rzucił się na niego i wywiązała się szarpanina, w trakcie której koordynator różańca doznał obrażeń ręki. Napastnik groził również w obelżywych słowach organizatorowi modlitwy, sugerując że go pobije. Po kilku chwilach agresor oddalił się w stronę pobliskiego supermarketu Lidl” – informuje Fundacja Pro – Prawo do Życia.

Sprawa została zgłoszona na policję.

Zobacz także: Włocławek: seria profanacji kapliczek. Porozbijane figury Matki Bożej

Fundacja opublikowała zdjęcie sprawcy i prosi o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną, żółtą bluzę z kapturem. Osoby, mogące rozpoznać napastnika proszone są o kontakt z Fundacją.

Zobacz także: Warszawa: obywatel Tadżykistanu oderwał głowę figurze Matki Bożej

stronazycia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply