Zapewnienie nieprzemakalności w czasie snu bywa bardzo istotne. Przede wszystkim jest to ochrona materaca, którego przemoczenie może skutkować nieprzyjemnych zapachem i długim czasem wysychania. Podkłady higieniczne mają swoje zalety i są często stosowane jako profilaktyczne rozwiązanie dla osób starszych i dzieci. Prześcieradło nieprzemakalne jednak oferuje stabilność i ochronę na całej powierzchni do spania. Dowiedz się co warto wybrać i kiedy! 

Prześcieradło nieprzemakalne kontra podkłady  

Podkłady higieniczne lub medyczne to przeważnie kilkuwarstwowe arkusze wykonane w taki sposób, by były nieprzemakalne. Na warstwie nieprzemakalnej (zwykle podfoliowane) umieszczonych jest kilka warstw chłonnych materiałów, np. wata i pulpa celulozowa. Mają one dużą chłonność, ale też kilka wad, o których warto wspomnieć. Uważamy, że wszędzie gdzie lepiej stosować ochronę profilaktyczną materaca przed zabrudzeniem i przemoczeniem, lepiej użyć prześcieradła nieprzemakalnego 2w1. Prześcieradło nieprzemakalne możemy dopasować do materaca, pozostaje stabilnie na swoim miejscu, a wierzchnia warstwa (w przeciwieństwie do celulozowej powierzchni podkładu) jest gładka i miękka jak zwykłe prześcieradło. To duży komfort podczas snu i brak jakichkolwiek podkładów do wymiany oraz większa pewność w czasie snu! W końcu mamy zapewnioną nieprzemakalność i ochronę materaca na całej powierzchni do spania. 

Skuteczne prześcieradło nieprzemakalne 

Prześcieradła nieprzemakalne są wykonane w taki sposób, by wygoda i funkcjonalność były na pierwszym miejscu. Za wygodę odpowiada doskonałe wykonanie i to, że warstwa, która ma styczność ze skórą może mieć właściwości prozdrowotne (np. dzięki zastosowaniu tlenku cynku). Funkcjonalność umożliwia wielokrotne zastosowanie prześcieradła bez uszczerbku dla jego skuteczności. Podsumujmy zalety prześcieradeł nieprzemakalnych: 

  • Prozdrowotne — W niektórych prześcieradłach nieprzemakalnych typu 2w1 zawarty jest tlenek cynku o właściwościach kosmetycznych — antybakteryjnych i ściągających. 
  • Skuteczne — Zastosowane rozwiązania zapewniają 100% nieprzemakalność i ochronę materaca. Pranie pozwala na wielokrotne wykorzystywanie prześcieradła, a ono nie traci swoich właściwości. 
  • Pozostaje na swoim miejscu — Dzięki wszytej gumie dookoła prześcieradła nieprzemakalnego na materac jest stabilnie, a powierzchnia do spania jest gładka i nie przeszkadza. 

Prześcieradło nieprzemakalne czy podkłady medyczne? 

Podkłady higieniczne to częsty wybór wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nieprzemakalność i zdolność do pochłaniania cieczy. Wybierane najczęściej jako produkt wspomagający do przewijania dzieci, ale również dla osób starszych, mających problemy z nietrzymaniem moczu. Poszukują ich również kobiety po porodzie, jako podkłady poporodowe. Zaletami takich podkładów w porównaniu z prześcieradłem są na pewno: podkłady można od razu wyrzucić i czasem może być to zaletą, ale nie zawsze. Podczas przewijania dziecka podkłady medyczne sprawdzą się świetnie, ale niekoniecznie w czasie snu. Jeśli podkłady używane są profilaktycznie, np. dla osób starszych w czasie snu, to lepszym rozwiązaniem będzie prześcieradło nieprzemakalne. Podkładów medycznych nie ma jak umieścić w stabilny sposób na posłaniu. Mogą się przemieszczać na skutek ruchów śpiącej osoby. Wobec tego mogą być niewygodne, a ich stosowanie mało opłacalne. W takim przypadku najlepiej postawić na prześcieradło nieprzemakalne! 

Artykuł sponsorowany

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply