Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej, a także Światowy Dzień Polonii.

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt narodowych, które zostało uchwalone w 2004 r. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego.W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych.

Centralne uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbędą się dziś w Warszawie – informuje Marek Magierowski, dyrektor prezydenckiego biura prasowego.

O godz. 11.15 nastąpi uroczyste podniesienie flagi państwowej na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego z udziałem pana prezydenta. Następnie w Belwederze odbędzie się kolejna część uroczystości – na dziedzińcu Belwederu uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Wtedy też planowane jest wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy– poinformował Magierowski.

2 maja to także Światowy Dzień Polonii. Ma on na celu oddanie szacunku wszystkim Polakom na całym świecie, którzy także mieli swój wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

[layerslider id=”34″]

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
[layerslider id="44"]
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz