Dziennikarz niemieckiej telewizji ZDF, Uli Gack, stwierdził w swoim reportażu na temat ataku chemicznego w Syrii, że na podstawie jego rozmów z mieszkańcami Dumy, atak został zainscenizowany.

Jak powiedział Gack w trakcie transmisji, „Prawdopodobie, atak chemiczny w Dumie- a bardzo wielu ludzi wydaje się przekonanych co do tego- został zainscenizowany”.

Według reportażu, niektórzy świadkowie powiedzieli ZDF, że rebelianci islamistyczni zabili ofiary chlorem, sfilmowali sceny, a następnie oskarżyli rząd syryjski o przeprowadzenie ataku. „Gack nie próbował cenzurować tego, co słyszał od mieszkańców, o których mówiono, że byli okolicy, gdy miały miejsce wydarzenia [atak chemiczny]” – podaje portal The Anti Media.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pierwszy pojedynek Rosji i USA w Syrii

Kresy.pl / Anti Media
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz