Katarzyna Markusz, dziennikarka Jewish Telegraphic Agency oraz Jewish.pl, oskarżyła organizację Witolda Pileckiego o mordowanie Żydów.

Przeczytałam na Onecie wywiad z pracownikiem Muzeum Auschwitz o Pileckim. I zastanawiam się, dlaczego dziennikarz nie zadał trudnych pytań. Michał Wójcik w nowej książce napisał o współpracownikach Pileckiego, którzy brali udział w zbrodniach na Żydach w obozie. Pilecki o tym wiedział, ale bronił ich, bo pomagali Polakom (w tym jemu). Dziennikarz Onetu nie musiał czytać książki Wójcika (może go nie stać), ale był o tym artykuł w GW całkiem niedawno. Czy współpraca Onetu z Instytutem Pileckiego miała wpływ na kształt tego tekstu? – napisała 12 maja br. roku na Twitterze dziennikarka Jewish Telegraphic Agency oraz Jewish.pl Katarzyna Markusz.

Na łamach naszego portalu kilkakrotnie opisywaliśmy wpisy i wypowiedzi Katarzyny Markusz.

Przypomnijmy, że zamieściła ona 15 września 2020 roku na portalu Jerusalem Post informację o zdewastowaniu żydowskich grobów w Polsce. Sytuacja została zilustrowana zdjęciem z Francji gdzie na żydowskich grobach namalowano swastyki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Z kolei w maju ubiegłego roku Katarzyna Markusz wyraziła na Twitterze ubolewanie, że kandydat Konfederacji na prezydenta RP, Krzystof Bosak, zapraszany jest na debaty i do mediów.

Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. donald
  donald :

  “Chrześcijanin zatem w pojęciu żydów jest błotem.”
  – “Chrześcijanin i rozpustnik w pojęciu żyda są tern samem.”
  – “Na widok cmentarza chrześcijańskiego powinien mówić: Niech będzie shańbiona wasza matka, niech będzie zawstydzona ta, która was porodziła!”

  – “Chrześcijańska bowiem niewiasta jest tylko zwierzę­ciem, a »zwierzętom w sobotę pomagać przy porodzie jest zakazane«.”
  – “Albowiem dla psów możesz gotować, gdy masz obowiązek je ży­wić, dla chrześcijan nie możesz gotować, gdyż nie masz obowiązku ich żywić.”

  wiecej w zalaczniku ponizej…mozna poczytac.

  http://rcin.org.pl/Content/70158/WA248_91482_F-22-865_justus-zwierciadlo_o.pdf

 2. jaro7
  jaro7 :

  W tym kraju za “plucie” na Polskę i Polaków kary nie ma.Jak jest odwrotnie to odpowiednie instytucje usłużnie reagują.Mnie śmieszy że baba jest oburzona że została pozwana,że był na nią donos.Oczywiście jak sama doniosła na Międlara to było ok.Kali się kłaniać.