Współpracująca z Jewish Telegraphic Agency oraz portalem Jewish.pl dziennikarka Katarzyna Markusz wyraziła na Twitterze ubolewanie, że kandydat Konfederacji na prezydenta RP, Krzystof Bosak, zapraszany jest na debaty i do mediów.

Tak, chwalcie Bosaka, zapraszajcie na debaty, róbcie wywiady.Już ma 13%. Jak kiedyś Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te “polskie obozy” – napisała Markusz na Twitterze.

Wpis został zauważony przez Bosaka, który  stwierdził, że antypolonizm jest wśród mediów żydowskich “poważnym problemem”.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory prezydenckie. Kandydaci a polityka wschodnia

Z pewnością nie wszyscy redaktorzy mediów żydowskich są tacy jak pani @KasiaMarkusz, ale antypolonizm jest w tym środowisku poważnym problemem, zniekształcającym ocenę rzeczywistości tym, którzy mają ją innym przybliżać i tłumaczyć. W ten sposób złe uprzedzenia się umacniają – stwierdził kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Jak informowaliśmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym na zlecenie Gazety Wyborczej, Krzysztof Bosak odnotował znaczny wzrost poparcia. Kandydata prawicowej opozycji w badaniu wskazało 13 procent respondentów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply