Współpracująca z Jewish Telegraphic Agency oraz portalem Jewish.pl dziennikarka Katarzyna Markusz wyraziła na Twitterze ubolewanie, że kandydat Konfederacji na prezydenta RP, Krzystof Bosak, zapraszany jest na debaty i do mediów.

Tak, chwalcie Bosaka, zapraszajcie na debaty, róbcie wywiady.Już ma 13%. Jak kiedyś Konfederacja przejmie władzę, to zobaczycie na żywo te „polskie obozy” – napisała Markusz na Twitterze.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Wpis został zauważony przez Bosaka, który  stwierdził, że antypolonizm jest wśród mediów żydowskich „poważnym problemem”.

CZYTAJ TAKŻE: Wybory prezydenckie. Kandydaci a polityka wschodnia

Z pewnością nie wszyscy redaktorzy mediów żydowskich są tacy jak pani @KasiaMarkusz, ale antypolonizm jest w tym środowisku poważnym problemem, zniekształcającym ocenę rzeczywistości tym, którzy mają ją innym przybliżać i tłumaczyć. W ten sposób złe uprzedzenia się umacniają – stwierdził kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak informowaliśmy, w ostatnim sondażu przeprowadzonym na zlecenie Gazety Wyborczej, Krzysztof Bosak odnotował znaczny wzrost poparcia. Kandydata prawicowej opozycji w badaniu wskazało 13 procent respondentów.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz