Według sondażu przygotowanego na zlecenie Gazety Wyborczej, Andrzej Duda odnotował znaczny spadek poparcia. Na drugim miejscu znajduje się Rafał Trzaskowski, na trzecim Szymon Hołownia. Dwucyfrowy wynik odnotował Krzysztof Bosak.

Wyniki sondażu przygotowanego na zlecenie Gazety Wyborczej wskazują na znaczny spadek poparcia dla urzędującego prezydenta. Chęć oddania głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 35 procent badanych. Oznacza to, że na pewno dojdzie do drugiej tury.

Nie wiadomo jeszcze kto zostanie kontrkandydatem prezydenta wywodzącego się z PiS. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odnotował poparcie na wysokości 21 procent. Zaraz za nim uplasował się bezpartyjny kandydat, były prezenter TVN Szymon Hołownia z 19 procentami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Znaczny wzrost poparcia odnotował kandydat Konfederacji Wolność i Niepodległość, Krzysztof Bosak. Kandydata prawicowej opozycji w badaniu wskazało 13 procent respondentów.

Robert Biedroń, kandydat Lewicy odnotował w sondażu poparcie na wysokości 8 procent. Duży spadek poparcia odnotował prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, na kandydata ludowców chęć oddania głosu zadeklarowało 5 procent respondentów.

Sondaż został przeprowadzony na ogólnopolskiej próbie 706 dorosłych Polaków.

Zobacz też: Sondaż Kantar: Na podium PiS, Koalicja Obywatelska i Konfederacja

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Urzędujący prezydent podobny spadek poparcia zaliczył w sondażu przeprowadzonym przez Kantar. Według badania przeprowadzonego w maju, na  prezydenta Andrzeja Dudę chciałoby obecnie głosował 39 procent badanych. To aż o 20 pkt. procentowych mniej, niż w podobnym badaniu przeprowadzonym w kwietniu br.

Na drugim miejscu znalazł się nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który mógłby liczyć na głos 18 procent ankietowanych. Trzecie miejsce zajął były prezenter TVN Szymon Hołownia, z poparciem 15 procent respondentów . Kolejne miejsca zajęli: poseł Konfederacji Krzysztof Bosak (8 procent), lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (3 procent), europoseł Lewicy Robert Biedroń (2 procent) oraz były poseł Marek Jakubiak (2 procent).

Kresy.pl/GW

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz