Dwóch obywateli Ukrainy mieszkających w Kępnie w Wielkopolsce zostało aresztowanych przez policję za nieprzestrzeganie nałożonej na nich kwarantanny – poinformował w poniedziałek Komisariat Policji w Kępnie. U dwóch mężczyzn stwierdzono obecność wirusa Covid-19 pod koniec maja.

Jak poinformowała w poniedziałek kępska policja, funkcjonariusze pełniący obowiązki kontroli osób poddanych kwarantannie ustalili, że dwóch obywateli Ukrainy mieszkający w Kępnie w województwie wielkopolskim, pomimo nałożonego na nich obowiązku izolacji domowej opuścili miejsce zamieszkania. Po kilku minutach policjanci zatrzymali samochód, którym poruszali się poszukiwani mężczyźni. Z poczynionych ustaleń wynikało, że pod koniec maja stwierdzono u nich zarażenie wirusem Covid -19.

„W związku z uzasadnionym podejrzeniem, iż dopuścili się oni przestępstwa sprowadzenia powszechnego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób podjęto decyzję o ich zatrzymaniu. Do tych czynności skierowano policjantów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej, którzy przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa dokonali ich zatrzymania. Zostali oni następnie przetransportowani do specjalnie przygotowanego na tego typu przypadki aresztu policyjnego w Poznaniu” – poinformowała komenda w komunikacie medialnym.

Zobacz też: Merkel: pandemia koronawirusa pokazała, jak krucha jest Unia Europejska

W wyniku przeprowadzonych przeszukań, zabezpieczeniu i analizie nagrań monitoringów, przesłuchań świadków, zabezpieczono niepodważalne dowody świadczące, iż 27-latek i 45-latek, co najmniej kilkadziesiąt razy złamali obowiązek izolacji domowej.

Po ocenie całości materiału dowodowego prokurator przedstawił im zarzut popełnienia przestępstwa sprowadzenia powszechnego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, za które grozi kara do 8 lat więzienia. Z uwagi na ciężar i charakter popełnionego przestępstwa prokurator zdecydował się także na wystąpienie do Sądu Rejonowego w Kępnie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych najsurowszego środka zapobiegawczego tymczasowego aresztowania.

Zobacz też: Pierwszy prezydent Kazachstanu zaraził się koronawirusem

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5360.41 PLN    (24.36%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Całe postępowanie miało niecodzienny charakter, gdyż odbywało się za pośrednictwem wideokonferencji.

Zobacz też: Hospitalizowano zarażoną koronawirusem żonę prezydenta Ukrainy 

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz