Nowy czeski rząd podjął decyzję o budowie brakującego odcinka autostrady D11, która zapewni szybki dojazd z Pragi do granicy Polski.

Dokument o budowie odcinka czeskiej autostrady do przejścia granicznego w Lubawce przyjął nowy rząd Czech kierowany przez Andreja Babiša. „W przyszłym roku Republika Czeska planuje rozpoczęcie budowy dwóch odcinków autostrady D11, która poprzez drogę ekspresową S3 oraz autostradę A4 połączy Pragę z Wrocławiem i Szczecinem” – poinformowano na profilu Ambasady Czech w RP na jednym z portali społecznościowych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1753 PLN    (7.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ze strony polskiej do przejścia granicznego w Lubawce ma prowadzić ciągle budowana droga ekspresowa S3, która krzyżuje się z autostradą A4 w okolicach Legnicy. Jak wylicza „Gazeta Wrocławska” jadąc z Wrocławia w kierunku Legnicy (około 60 km), a stamtąd do przejścia granicznego (około 70 km), będzie można dojechać do stolicy Czech w czasie około dwóch godzin. Obecnie dotarcie do Pragi z Wrocławia samochodem zabiera ponad trzy godziny.

„Gazeta Wrocławska” zaznacza jednak, że na tego typu połączenie ze stolicą Czech będziemy musieli poczekać kilka lat. „Fragment drogi S3 między Legnicą i Bolkowem już jest w budowie i powinien być gotowy w przyszłym roku. Kolejny odcinek (Bolków – Lubawka) jest w trakcie wyłaniania wykonawcy. Być może uda się go wybudować do 2021 roku, choć zadanie jest skomplikowane, bo droga prowadzi przez masywy górskie” – pisze dziennik. Decyzja rządu Czech o priorytetowym traktowaniu inwestycji przedłużenia autostrady D11 sprawi, że jej realizacji można spodziewać się także do końca 2021 r.

Czytaj także: Spotkanie ministrów transportu państw Europy Środkowej oraz Chin w Warszawie

gazetawroclawska.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz