Policjanci z warszawskiego Żoliborza zatrzymali dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o kradzieże alkoholu w sklepach. Za kradzież mienia o wartości prawie 8 tys. zł mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Warszawska policja poinformowała o sprawie w poniedziałek. Do oficera dyżurnego żoliborskiego komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie o kradzieży alkoholu. Dwaj sprawcy w ciągu dwóch tygodni wynieśli alkohol o wartości prawie 8 tys. złotych.

“Funkcjonariusze na podstawie własnych ustaleń i zabezpieczonego monitoringu  prowadzili ustalenia w sprawie kilku kradzieży alkoholu w sklepach, nie tylko na terenie dzielnicy. Spersonalizowanie obu mężczyzna było tylko kwestią czasu” – podaje policja.

Jak czytamy, kilka dni temu policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, których wizerunki zarejestrował monitoring sklepowy. Okazało się, ze 37-latek dokonał 4 razy kradzieży alkoholu o wartości prawie 8000 złotych, a jego 33-letni kolega 3 razy.

Przeczytaj: Gruzin jechał po pijanemu autem, kradł i niszczył mienie. Zostanie deportowany

Obaj Gruzini usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży. 37-latek i 33-latek trafili na 3 miesiące do aresztu. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Według danych z KGP, w 2023 roku przestępstwa w Polsce popełniło łącznie 17 278 przybyszów z zagranicy. To wzrost o 2,4 tys. w stosunku do 2022 roku, a zarazem pięć razy więcej niż dekadę temu. Statystyki pokazują, że przestępstw najczęściej dopuszczali się Ukraińcy (ponad 50 proc. obcokrajowców z zarzutami), a dalej Gruzini (ponad 2,7 tys.) i Białorusini (ponad tysiąc osób).

zoliborz.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply