„Cieszy mnie bardzo to, że ta wizyta odbywa się w Warszawie, jest to wizyta ważna, związana ze współpracą polityczną pomiędzy Polską a Turcją, związana także w ogromnym stopniu ze współpracą gospodarczą pomiędzy Polską a Turcją” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda poinformował na konferencji prasowej, że rozmowy dotyczyły również współpracy wojskowej i kulturalnej. Przed konferencją doszło do podpisania pięciu ważnych umów międzyrządowych. Duda podziękował prezydentowi Turcji także za szereg działań w dziedzinie stosunków polsko-tureckich związanych z kwestiami współpracy kulturalnej.

„Rozmawialiśmy na temat relacji bilateralnych miedzy naszymi krajami w różnych dziedzinach: dziedzinie wojskowości, kultury, gospodarki i innych. Zastanawialiśmy się, co możemy w tych sprawach zdziałać więcej” – podkreślił prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Erdogan Pogratulował Polsce niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w latach 2018-2019 i życzył, by zakończyło się ono powodzeniem. Prezydent Turcji przypomniał, że w tej sprawie Turcja wsparła polskie starania. „Turcja na przełomie wieków była krajem, który zawsze wspierał niepodległość i suwerenność Lechistanu, czyli Polski. Gdy patrzymy na nasze relacje, to oprócz 25 czy 30 lat, nasze ponad 600-letnie relacje odbywały się w atmosferze przyjaznej i pokojowej. Obiecuję, że tak jak do tej pory chroniliśmy spuściznę, czy dziedzictwo naszych wspólnych relacji, tak będziemy robić to nadal” – zadeklarował Erdogan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szczerski: Musimy rozmawiać z Turcją

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz