Donbascy separatyści podjęli próbę zajęcia Marinki pod Donieckiem. Na razie Ukraińcy odbili atak. Według Kijowa separatystom pomagają wojska rosyjskie.

Ukraińska armia podaje, że separatyści uderzyli w liczbie około 1500 tysiąca ludzi wspieranych przez 40 czołgów i innego rodzaju sprzęt ciężki. Ranni są cywile, a także przedstawiciele obydwu stron walczących.

Ofensywa na Marinkę może być związana z próbą zajęcia Awdijiwki, gdzie znajduje się jedna z największych w Europie koksowni.

IAR / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   zan :

   Źródło jak źródło. Każdemu źródłu możemy przypisać przecież poziom wiarygodności. Oczywiście jeśli Kijowianie mówią o rosyjskiej armii szturmującej bez powodzenia ukraińską wiochę, to należy zastanowić się nad unoszącym się tu oparem absurdu. Rosja nie jest supermocarstwem, ale bez przesady. 😀

 1. Avatar
  amstaf358 :

  Co niektórzy to chcieliby nam wmówić , że Ukraina to naród wariatów i samobójców , a reszta świata to łatwowierni durnie – poza oczywiście nic niewinną , pragnąca tylko pokoju i ochrony swoich obywateli Rosją . Czemu tak sądzę ? Ano , bo jeśli wierzyć Rosjanom , to 40 milionowy naród , słabo uzbrojony i skłócony wewnętrznie ( Ukraina ) wydaje wojnę uzbrojonym po zęby i mocno trzymanym w ryzach przez swojego cara 140 milionom Rosjan . Czyż nie wariaci ? Wariaci i to w dodatku samobójcy . Tylko czy my wierzymy w wersję Rosjan ? Czy jesteśmy tymi łatwowiernymi durniami ?

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wrzenie-na-ukrainie-kreml-zarzuca-prowokacje-ukrainskiej-arm,nId,1829793#utm_source=paste &utm_medium=paste &utm_campaign=chrome

  • Avatar
   sobiepan :

   amstaf358:
   03.06.2015 22:13

   Co niektórzy to chcieliby nam wmówić (No i ukrop w końcu się zdeklarował ), że Ukraina to naród wariatów i samobójców Nic wam nie wmawiamy po prostu stwierdzamy fakt że jesteście miesniną etniczna o wyjątkowej podłości i skłonnościach morderczych w sprzyjających okolicznościach przekształcający się w bandy LUDOBÓJCZE …Ot przykładowa rozmowa z ukrem .,, Ja: Dlaczego ostrzeliwujecie Donbas ?. Odp. Bo Rosja. nas napadła, bronimy swojego kraju !. Ja: To Donbas – to Rosja ? Odp. NIE Donbas to Ukraina !. Ja: To czemu strzelacie w Donbas a NIE w Rosję ?. Odpowiedz ukropie.

    • Avatar
     sylwia :

     Polacy i mieszkańcy wschodniej Ukrainy są do siebie podobni genetycznie, co widać na filmach z Donbasu. W odróżnieniu od nich, wyglądający inaczej Ukraińcy zachodni mają wysoki procent haplogrupy I2a2 (https://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainians). Są to antropologiczne typy, podobne do albańskich i tureckich. Zachodnim Ukraińcom brak dwóch polimorfizmów pojedyńczego nukleotydu: rs9806546, rs11636966 ( http://www.molecularautism.com/content/4/1/48),
     w genie GABRB3 położonym na 15-tej ścieżce chromosomowej ( http://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=GABRB3). To upośledznie odziedziczyli prawdopodobnie po Pieczyngach, (łac. Bisseni, staroruskie печенѣгъ, l.mn. печенѣзи, śr.-grec. Πατζινάκος, Πατζινάκης, Πατζινακίτης -Patzinakitai, arab. Расаnāk/Bjnak/Bjamak/Bajanak, gruz. Pacanak-i, armeń. Pacinnak, węg. Besenyő/Becencik/Palóc, średniowieczna łac.: Bisseni, Bessi, Pizenaci, Расinасi, Расinасае, Расinасitае) – związek kilku plemion koczowniczych najprawdopodobniej z grupy oguzyjskiej, które wyruszyły ze swoich pierwotnych siedzib w Azji Środkowej i w VIII – IX wieku osiedliły się między dolnym biegiem Wołgi a rzeką Jaik (obecnie Ural: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieczyngowie). Mniejwięcej co 100 lat, ludność z tym upośledzeniem genetycznym urządza rzezie. W 1768 była to rebelia hajdamacka (200 000 bestialsko zamordowanych Polaków). W 1846 były to rzezie Szeli. W 1941 – 1946 było to ukraińskie ludobójstwo na Polakach: ok. 400 000 zakatowanych ofiar polskich.

     http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html

     • Avatar
      werle :

      juz wiesz dlaczego zachodni ukraincy i chorwaci to takie same rzeznickie bydlo

      czyzby I2a2 bylo genem psychopatow?

      A teraz genetyku ludowy powiedz nam o Polakch pod Moskwa z lechickiego plemienia czegostam

      albo otych zachodnio slowianskich markerach r1a z pod polanskiego kijowa

     • Avatar
      sylwia :

      Genetycznych przyczyn okrucieństwa zachodnich Ukraińców obznajmieni z psychologią genetycy doszukują się w braku pewnych genów, głównie podwójnej kopii receptora oxytocyny wersji G i receptora wasopresyny (double copy of the oxytocin receptor gene, G version, and vasopressin receptor). Haplogrupa I2 występuje w Europie w wielu krajach, szczególnie w Europie południowo-wschodniej. “…[it] is the most common paternal lineage in former Yugoslavia, Romania, Bulgaria and Sardinia, and a major lineage in most Slavic countries. Its maximum frequencies are observed in Bosnia (55%, including 71% in Bosnian Croats), Sardinia (39.5%), Croatia (38%), Serbia (33%), Montenegro (31%), Romania (28%), Moldova (24%), Macedonia (24%), Slovenia (22%), Bulgaria (22%), Belarus (18.5%), Hungary (18%), Slovakia (17.5%), Ukraine (13.5%), and Albania (13.5%). It is found at a frequency of 5 to 10% in Germanic countries….” ( http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_I2_Y-DNA.shtml). Większość tych grup etnicznych nie wykazała okrucieństwa ukraińskiego stopnia. Rozkład procentowy tej grupy jest najwyższy na wschodnim wybrzeżu Adriatyku co może umiejscowiać jej powstqnie w Europie. Obecność polimorfizmów pojedyńczego nukleotydu: rs9806546, rs11636966 ( http://www.molecularautism.com/content/4/1/48),
      w genie GABRB3 położonym na 15-tej ścieżce chromosomowej ( http://www.genecards.org/cgi-bin/carddisp.pl?gene=GABRB3) jest związana z tak zwanym w psychologii Współczynnikiem Współczucia. Ich brak powoduje okrucieństwo charakterystyczne dla zach. Ukraińców. Ten brak powiązany z obecnością genu I2a2 wytwarza typ patologicznego okrutnika, Ukraińca, który jest obojętny na krzyk żywcem przypiłowywanej przez niego kobiety. My wiemy, że zach. Ukraińcy to sadyści, którzy czerpią przyjemność z barbarzyńskiego katowania ludzi i zwierząt. Polskie niemowlęta nabijali na sztachety płotów lub podrzucali je na widłach. Żywcem palili bezdomne psy przed igrzyskami w 2012 r. Niedawne naigrawanie się z rzezi Polaków i zjadanie deseru podanego w formie dziecka w kijowskiej restauracji mówi nam, że nic się nie zmienili, są tacy sami jak ich upowscy ojcowie i przy następnej okazji z przyjemnością dokonają takich samych barbarzyńskich rzezi jak kiedyś. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html

  • Avatar
   zefir :

   „amstaf358”:Po co wmawiać,toż to prawda a wg klasyka oczywista oczywistość,zaś Ukraina prawdziwą potęgą jest i basta,bez judeo-oligarcho-banderowskich ryzów,bez plagi tajemniczych samobójców,bez wariackiej rozpierduchy gospodarczej,a dla ludzi sam miód-malina-przecież nie są durniami i wiedzą co mają.Dobrego dalszego samopoczucia!