Donald Tusk na szczycie sondażu zaufania do polityków

W sondażu zaufania do polityków przeprowadzonym przez IBRiS Donald Tusk przeskoczył premiera Mateusza Morawieckiego i dotychczasowego lidera prezydenta Andrzeja Dudę.

Donald Tusk zajął w sondażu IBRiS pierwszą pozycję osiągając wynik zaufania na poziomie 42,8 proc. Byłemu premierowi nie ufa niemal tyle samo badanych – 42,7 proc.

Drugiemu na liście Andrzejowi Dudzie ufa 36,6 proc. badanych, a nie ufa 49,2 proc. Trzeciem Mateusz Morawiecki ufa 36,5 proc. ankietowanych, a nie darzy zaufaniem mu 43,9 proc. Na czwartym miejscu znalazła się szefowa Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer, której ufa 33,4 proc., a nie ufa 35,8 proc. badanych.

ZOBACZ TAKŻE: „SE”: PiS rozważa wystawienie Szydło za Dudę, PO liczy na powrót Tuska i jego nową strategię

Zdecydowanie gorsze wyniki zanotował szef Platformy Obywatelskiej. Grzegorzowi Schetynie nie ufa 61,8 proc. badanych, a ufa tylko 18,1 proc. Lepszy wynik zanotował szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu ufa 31,1 proc., a nie ufa 35,4 proc. Paweł Kukiz budzi nieufność u 51,8 proc. ankietowanych, a zaufanie 21,8 proc. Włodzimierzowi Czarzastemu nie ufa z kolei 42,1 proc., a ufa 17,3.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Polityków PiS największą nieufność budzi Antoni Macierewicz, któremu nie ufa 72,9 proc. badanych, a ufa 15,8 proc. 64,3 proc. ankietowanych zadeklarowało brak zaufania wobec Jarosława Kaczyńskiego. Prezesowi PiS ufa 23,2 proc. badanych.

Kresy.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    UczSieHistorii :

    Tusk to podwójny agent Niemiecki i Rosyjski, ogólnie to jeżeli wygrałby on jakieś wybory po powrocie do naszego kraju to zacznę wątpić w nasz naród bo to by oznaczało ogłupione społeczeństwo.

    Chociaż jedno trzeba przyznać Tusk sam w sobie jest sympatyczny, popatrzcie na takiego Schetynę ten i porównaj cię go z Tuskiem jest duża różnica.