Wcześniej dziewięć krajów, w tym Polska, zażądało zwołania w poniedziałek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby omówić sytuację we Wschodniej Gucie w Syrii.

O złożeniu wniosku o zwołaniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa poinformował rzecznik prasowy przedstawicielstwa Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rzecznik zaznaczył, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa zwołane z inicjatywy Rosji rozpocznie się o 15 czasu lokalnego, a od razu po nim odbędzie się drugie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wcześniej brytyjska misja przy ONZ poinformowała, że Wielka Brytania, Polska, Francja, Stany Zjednoczone, Holandia, Szwecja, Kuwejt, Peru i Wybrzeże Kości Słoniowej zwołały pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby porozmawiać na temat doniesień o użyciu broni chemicznej w Syrii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła w niedzielę syryjskie władze o przeprowadzenie w sobotę wieczorem ataku chemicznego na szpital we Wschodniej Gucie, w którym śmierć miało ponieść co najmniej 41 osób. Doniesień o ataku nie potwierdziło m. in. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Doniesienia te dementowało również ministerstwo obrony Rosji. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło w komunikacie, że bezpodstawne insynuacje na temat użycia substancji chemicznych przez siły rządowe mają na celu usprawiedliwienie wojskowych operacji z zewnątrz.

Kresy.pl / dziennik.pl / reuters.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz