Wcześniej dziewięć krajów, w tym Polska, zażądało zwołania w poniedziałek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby omówić sytuację we Wschodniej Gucie w Syrii.

O złożeniu wniosku o zwołaniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa poinformował rzecznik prasowy przedstawicielstwa Rosji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rzecznik zaznaczył, że posiedzenie Rady Bezpieczeństwa zwołane z inicjatywy Rosji rozpocznie się o 15 czasu lokalnego, a od razu po nim odbędzie się drugie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wcześniej brytyjska misja przy ONZ poinformowała, że Wielka Brytania, Polska, Francja, Stany Zjednoczone, Holandia, Szwecja, Kuwejt, Peru i Wybrzeże Kości Słoniowej zwołały pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby porozmawiać na temat doniesień o użyciu broni chemicznej w Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Organizacja Syrian American Medical Society (SAMS) oskarżyła w niedzielę syryjskie władze o przeprowadzenie w sobotę wieczorem ataku chemicznego na szpital we Wschodniej Gucie, w którym śmierć miało ponieść co najmniej 41 osób. Doniesień o ataku nie potwierdziło m. in. Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Doniesienia te dementowało również ministerstwo obrony Rosji. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych oświadczyło w komunikacie, że bezpodstawne insynuacje na temat użycia substancji chemicznych przez siły rządowe mają na celu usprawiedliwienie wojskowych operacji z zewnątrz.

Kresy.pl / dziennik.pl / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz