Stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej, Fundacja Razem, Dolnośląscy Pracodawcy oraz Powiatowe Urzędy Pracy w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich realizują projekt „Nowa Szansa” – wsparcie dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz pracodawców. Program przewiduje dopłaty i doposażenia stanowisk pracy dla obywateli Ukrainy.

Pod koniec listopada na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie poinformowano o projekcie „Nowa Szansa” – wsparcie dla obywateli Ukrainy uciekających przed wojną oraz pracodawców. Przewidziano dopłaty i doposażenia stanowisk pracy dla obywateli Ukrainy.

W ramach projektu pracodawcom zaoferowano:

  • możliwość przyjęcia obywateli Ukrainy uciekających przed wojną na 3 miesięczny staż zawodowy,
  • możliwość doposażenia stanowiska pracy tworzonego dla obywatela Ukrainy w wysokości 26.000 złotych netto (bez VAT),
  • możliwość doposażenia stanowiska pracy tworzonego dla obywatela Ukrainy w wysokości 26.000 złotych netto (bez VAT) oraz dopłatę do wynagrodzenia przez okres 6 miesięcy w kwocie 1.250 złotych miesięcznie ( wówczas łączne wsparcie wynosi około 33500 złotych).

Start programu przewidziano na przełomie stycznia i lutego br.

Zobacz także: ZUS żąda od obywateli Ukrainy zwrotu wyłudzonych świadczeń. Ukraińcy oburzeni

Program jest skierowany do Ukraińców posiadających numer PESEL, zameldowanych na Dolnym Śląsku, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 roku. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku 30 – 72 lat.

Podkreślono, że projekt jest współfinansowany ze środków państwowych, unijnych oraz samorządowych.

Zobacz także: Polska przeznacza miesięcznie 200 mln zł na 500 plus dla Ukraińców

glogow.praca.gov.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    Przecież jeden z p(osłów) PiS powiedział że mamy(kto ma? Wy!!!) na utrzymaniu dwa narody!!!! To powinno być dyskwalifikujące ale u nas to norma (takie tępe “myślenie”).To jest realizacja,konsekwentna ZASIEDLANIA Polski ukraińcami.Dewastuje się przedsiębiorców ,rolników ,podwyższa i nakłada nowe podatki,by ci wyjeżdżali a na ich miejsce “bracia” ukraińcy.Tak wymyślili nadzorcy i tak jest realizowane.