Depardieu zachwycony Rosją i Putinem

Gerard Depardieu jest zachwycony Rosją i wdzięczny Władimirowi Putinowi za przyznanie mu rosyjskiego obywatelstwa. Francuski aktor w liście otwartym przesłanym do Pierwszego Kanału Rosyjskiej Telewizji napisał, że jest też pełen podziwu dla rosyjskiej kultury i sposobu myślenia naszych wschodnich sąsiadów.

„Tak, złożyłem aplikację o paszport i jestem bardzo zadowolony, że został przyjęty. Kocham wasz kraj – Rosję, jej obywateli, historię, rosyjskich pisarzy”– czytamy w jego liście otwartym.
Aktor twierdzi, że rozmawiał z prezydentem Francji któremu zakomunikował, że lubi z wzajemnością prezydenta Władimira Putina. Ponadto Rosję nazywa „państwem wielkiej demokracji”.
„Mój ojciec był niegdyś komunistą i słuchał rozgłośni Radio Moskwa. To także część mojej kultury. W Rosji dobrze się żyje. Oczywiście nie w Moskwie, która jest dla mnie za duża. Wolę wieś, mam tu w Rosji znajome, cudowne miejsca. Tylko w takim wielkim kraju nikt nie czuje się samotny. Chwała Rosji, dziękuję!”– kończy swój list Gerard Depardieu.
Tymczasem rozgłośnia Echo Moskwy sprzyjająca rosyjskim demokratom stwierdza, że tekst listu „bardziej jest podobny na prima aprilisowy żart”. „Widoczne jest , że napisał go skrajnie pobudzony człowiek”. Rozgłośnia zauważa, że Depardieu kończy swój list słowami „Chwała Rosji!”. „Nie wiadomo czy ten aktor kinowy o światowej sławie, wie że tak zazwyczaj mówią nacjonaliści” – dodają komentatorzy z Echa Moskwy.
IAR/KRESY.PL
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz