W Kiszyniowie trwają zamieszki. Powołano Komitet Ocalenia Narodowego a demonstranci szturmują budynki rządowe i chcą zablokować miasto.

Dziesiątki tysięcy demonstrantów zebrały się w stolicy Mołdawii Kiszyniowie. Żądają oni ustąpienia starej ich zdaniem skorumpowanej i skompromitowanej władzy. Uważają, że obecna ekipa od 2014 roku uzurpuje sobie władzę w kraju. Komitet Ocalenia Narodowego ma się zająć organizacją kraju po jego „wyzwoleniu” oraz nowymi wyborami przewidzianymi na kwiecień 2016 roku.

Jeden z liderów opozycji – przywódca socjalistów Igor Dodon powiedział wprost, że Przyszli tutaj w jednym celu- by oswobodzić kraj od oligarchów, którzy zagarnęli ten Mołdawię.

Demonstranci zablokowali już wjazd do Kiszyniowa od zachodu. Nie chcą by władza zdołała uciec lub by sprowadziła z kraju siły zdolne rozbić demonstrację.

TASS/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz