Każdy członek Kongresu USA, który pomógł tłumowi zwolenników prezydenta Donalda Trumpa wejść do Kapitolu, powinien stanąć przed sądem, poinformowała w piątek przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi – przekazał Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała w piątek, że Każdy członek Kongresu USA, który pomógł tłumowi zwolenników prezydenta Donalda Trumpa wejść do Kapitolu, stanie przed sądem.

Reprezentantka Demokratów, Mikie Sherrill, była pilot śmigłowca marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, oskarżyła kilku republikańskich prawodawców o pomoc zwolennikom Trumpa, mówiąc, że 5 stycznia widziała ich prowadzących grupy osób w celu przeprowadzenia zwiadu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Pelosi została zapytana na konferencji prasowej, czy zostaną podjęte jakiekolwiek działania przeciwko prawodawcom, którzy mogli przywieźć wycieczki do Kapitolu w dzień przed atakiem.

„Jeśli faktycznie okaże się, że członkowie Kongresu byli wspólnikami tego powstania, jeśli pomagali i podżegali do zbrodni, muszą zostać podjęte działania poza Kongresem, w zakresie ścigania” – przekonywała Pelosi.

Pelosi wezwała prawodawców, aby zweryfikowali, kto zorganizował oblężenie Kapitolu. „Przegląd bezpieczeństwa dotyczyłby infrastruktury Kapitolu, procedur oraz dowodzenia i kontroli” – powiedziała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej informowaliśmy, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zwróciła się do przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, aby powstrzymał „niestabilnego” prezydenta Donalda Trumpa przed wywołaniem niespodziewanych działań wojennych w Ameryce w ostatnich dniach jego urzędowania.

„Sytuacja z niestabilnym prezydentem nie mogłaby być bardziej niebezpieczna i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naród amerykański przed jego niezrównoważonym atakiem na nasz kraj i naszą demokrację” – napisała Pelosi w liście do Demokratów.

W szczególności odniosła się do amerykańskiego arsenału nuklearnego i dodała, że ​​„jeśli prezydent nie opuści urzędu szybko i dobrowolnie, Kongres podejmie działania”.

Dzień po tym, jak zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała do usunięcia prezydenta ze stanowiska poprzez zastosowanie 25 poprawki.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz