Każdy członek Kongresu USA, który pomógł tłumowi zwolenników prezydenta Donalda Trumpa wejść do Kapitolu, powinien stanąć przed sądem, poinformowała w piątek przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi – przekazał Reuters.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zapowiedziała w piątek, że Każdy członek Kongresu USA, który pomógł tłumowi zwolenników prezydenta Donalda Trumpa wejść do Kapitolu, stanie przed sądem.

Reprezentantka Demokratów, Mikie Sherrill, była pilot śmigłowca marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, oskarżyła kilku republikańskich prawodawców o pomoc zwolennikom Trumpa, mówiąc, że 5 stycznia widziała ich prowadzących grupy osób w celu przeprowadzenia zwiadu.

Pelosi została zapytana na konferencji prasowej, czy zostaną podjęte jakiekolwiek działania przeciwko prawodawcom, którzy mogli przywieźć wycieczki do Kapitolu w dzień przed atakiem.

„Jeśli faktycznie okaże się, że członkowie Kongresu byli wspólnikami tego powstania, jeśli pomagali i podżegali do zbrodni, muszą zostać podjęte działania poza Kongresem, w zakresie ścigania” – przekonywała Pelosi.

Pelosi wezwała prawodawców, aby zweryfikowali, kto zorganizował oblężenie Kapitolu. „Przegląd bezpieczeństwa dotyczyłby infrastruktury Kapitolu, procedur oraz dowodzenia i kontroli” – powiedziała.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wcześniej informowaliśmy, że przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zwróciła się do przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, aby powstrzymał „niestabilnego” prezydenta Donalda Trumpa przed wywołaniem niespodziewanych działań wojennych w Ameryce w ostatnich dniach jego urzędowania.

„Sytuacja z niestabilnym prezydentem nie mogłaby być bardziej niebezpieczna i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naród amerykański przed jego niezrównoważonym atakiem na nasz kraj i naszą demokrację” – napisała Pelosi w liście do Demokratów.

W szczególności odniosła się do amerykańskiego arsenału nuklearnego i dodała, że ​​„jeśli prezydent nie opuści urzędu szybko i dobrowolnie, Kongres podejmie działania”.

Dzień po tym, jak zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała do usunięcia prezydenta ze stanowiska poprzez zastosowanie 25 poprawki.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz