Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zwróciła się w piątek do przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, aby powstrzymał „niestabilnego” prezydenta Donalda Trumpa przed wywołaniem niespodziewanych działań wojennych w Ameryce w ostatnich dniach jego urzędowania – przekazał Defense News.

Jak przekazał w sobotę portal Defense News, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zwróciła się w piątek do przewodniczącego Kolegium Połączonych Szefów Sztabów, aby powstrzymał „niestabilnego” prezydenta Donalda Trumpa przed wywołaniem niespodziewanych działań wojennych w Ameryce w ostatnich dniach jego urzędowania.

„Sytuacja z niestabilnym prezydentem nie mogłaby być bardziej niebezpieczna i musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naród amerykański przed jego niezrównoważonym atakiem na nasz kraj i naszą demokrację” – napisała Pelosi w liście do Demokratów.

W szczególności odniosła się do amerykańskiego arsenału nuklearnego i dodała, że ​​„jeśli prezydent nie opuści urzędu szybko i dobrowolnie, Kongres podejmie działania”.

Associated Press podała, że ​​Pelosi przekazała kongresmenom, że najwyżsi urzędnicy Pentagonu zapewnili, że podjęto kroki w celu zapobieżenia wystrzeleniu broni jądrowej na rozkaz Trumpa. Jednak płk Dave Butler, rzecznik generała armii Marka Milleya przekazał, że Nancy Pelosi otrzymała tylko odpowiedź na jej pytania dotyczące procesu kierowania bronią jądrową.

Jak informowaliśmy, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zagroziła, że jeżeli Donald Trump nie zrezygnuje natychmiast ze swojego stanowiska, rozpocznie procedurę Impeachmentu. Zaapelowała także do Republikanów, aby przyłączyli się do nacisków na prezydenta.

Po trzy i pół godzinnej rozmowie z innymi Demokratami, Pelosi przekazała mediom, że ​​poinstruowała Komisję Zasad, aby była gotowa do podjęcia działań z wnioskiem o Impeachment lub przyjęciem ustawodawstwa na podstawie 25. poprawki, które można ogłosić jeśli prezydent „nie jest w stanie wykonywać uprawnień i obowiązków swojego urzędu”.

„Członkowie mają nadzieję, że prezydent natychmiast złoży rezygnację” – powiedziała w oświadczeniu pani Pelosi. „Ale jeśli tego nie zrobi, poleciłem Komisji Zasad, aby się przygotowała”.

Dzień po tym, jak zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała do usunięcia prezydenta ze stanowiska poprzez zastosowanie 25 poprawki.

„Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych wywołał zbrojne powstanie przeciwko Ameryce” – powiedziała Pelosi reporterom w Kapitolu, dodając, że Trump dopuścił się „czynu wywrotowego”.

“Wczoraj amerykańska demokracja została zaatakowana, ale nie dajemy się zastraszyć i nie porzucamy obowiązku pracy” – napisała na Twitterze. 

Kresy.pl/Defense News

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply