Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi zagroziła w piątek, że Izba może posunąć się do Impeachmentu prezydenta Trumpa, jeśli nie zrezygnuje on „natychmiast” ze swojego stanowiska – poinformował New York Times.

Jak poinformował New York Times, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi zagroziła, że jeżeli Donald Trump nie zrezygnuje natychmiast ze swojego stanowiska, rozpocznie procedurę Impeachmentu. Zaapelowała także do Republikanów, aby przyłączyli się do nacisków na prezydenta.

Po trzy i pół godzinnej rozmowie z innymi Demokratami, Pelosi przekazała mediom, że ​​poinstruowała Komisję Zasad, aby była gotowa do podjęcia działań z wnioskiem o Impeachment lub przyjęciem ustawodawstwa na podstawie 25. poprawki, które można ogłosić jeśli prezydent „nie jest w stanie wykonywać uprawnień i obowiązków swojego urzędu”.

„Członkowie mają nadzieję, że prezydent natychmiast złoży rezygnację” – powiedziała w oświadczeniu pani Pelosi. „Ale jeśli tego nie zrobi, poleciłem Komisji Zasad, aby się przygotowała”.

Jak informowaliśmy, dzień po tym, jak zwolennicy prezydenta Donalda Trumpa zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych, przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wezwała do usunięcia prezydenta ze stanowiska poprzez zastosowanie 25 poprawki.

„Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych wywołał zbrojne powstanie przeciwko Ameryce” – powiedziała Pelosi reporterom w Kapitolu, dodając, że Trump dopuścił się „czynu wywrotowego”.

“Wczoraj amerykańska demokracja została zaatakowana, ale nie dajemy się zastraszyć i nie porzucamy obowiązku pracy” – napisała na Twitterze.

Kresy.pl/New York Times

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply