Czescy policjanci przybyli na Węgry – pomogą w ochronie granic

Na Węgry przybyło 50 czeskich policjantów, którzy wezmą udział w działaniach na rzecz zwiększenia ochrony granic przed napływem migrantów. Powitał ich szef węgierskiego MSW.

Minister spraw wewnętrznych Węgier, Sandor Pinter, witając Czechów powiedział, że kraje Grupy Wyszehradzkiej wykazały się wzorową współpracą w radzeniu sobie z kryzysem migracyjnym. Jego zdaniem pojedyncze kraje mają trudności z ponoszeniem obciążeń związanych z napływem migrantów. Stąd kooperacja jest bardzo potrzebna.Od początku roku na Węgry nielegalnie dostało się ponad 390 tys. migrantów ze 101 krajów.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz