Córka prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego przyznała, że bez pieniędzy George’a Sorosa nie powstałby jej portal internetowy. Twierdzi, że przez tę sprawę stała się obiektem nagonki medialnej.

„Bez jego pieniędzy i funduszy, które współfinansował, nie byłoby serwisu Mam Prawo Wiedzieć”– przyznała Róża Rzeplińska w rozmowie z portalem NaTemat.pl. Stwierdziła, że publikacje na temat finansowania Stowarzyszenia 61, którego jest prezesem, przez Sorosa to nagonka medialna.

„Właśnie zaczęła się nagonka medialna na NGO-sy. Podobnie było na Węgrzech”– twierdzi córka prezesa TK. Łącznie organizacja Rzeplińskiej otrzymała w ostatnich latach od CEE Trust Open, której założycielem jest Society Institute George’a Sorosa około 260 tys. dolarów.

Jak informowaliśmy wcześniej, do sieci wyciekł dokument sporządzany na zlecenie Fundacji Open Society European Policy Institute George’a Sorosa. Zawiera dane i charakterystyki obecnych europarlamentarzystów, których uznano za potencjalnych sojuszników organizacji kontrowersyjnego miliardera. Wśród nich są także Polacy.

Natemat.pl/ Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaroslaus
    jaroslaus :

    ci, którzy studiują prawo i nauki pokrewne mają możliwość zapoznania się z teoriami dotyczącymi funkcjonowania społeczeństwa. W niektórych z nich jest mowa o tym, że system prawa jest tworzony nie po to, by służyć ogółowi, tylko wąskiej warstwie. Takim przykładem w Polsce jest choćby niesławny przepis o “mowie nienawiści” w KK. Z tego względu, w mojej ocenie, należy realnie nastawiać się na rozwiązanie radykalne. Musimy tworzyć listy z wrogami Narodu. Bardzo, ale to bardzo podoba mi się idea Redwatch, zaś to, jak łatwo pozyskać dane, pokazał Stonoga – przecież takie indywidua nie mieszkają pod ziemią, mają jakichś sąsiadów – ktoś wie gdzie mieszkają, czy mają bachory, gdzie te bachory chodzą do szkoły, gdzie pracuje żonka. Oni powinni i muszą wiedzieć, że są obserwowani, że tylko od nich zależy, czy wykrzeszą tą jedną iskrę.