Związana z Instytutem Ordo Iuris uczelnia Collegium Intermarium podpisała w czwartek umowę o współpracy z francuskim Instytutem Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych (ISSEP).

Uczelnia Collegium Intermarium rozpoczyna działalność dydaktyczną, wraz z początkiem nowego roku akademickiego. W czwartek uczelnia podpisała umowę o współpracy z francuskim Instytutem Nauk Społecznych, Ekonomicznych i Politycznych. Francuska uczelnia została założona przez Marion Maréchal (wnuczkę Jean-Marie Le Pen i siostrzenicę Marine Le Pen). Porozumienie ma być odpowiedzią na „kryzys cywilizacji i życia akademickiego” – podkreśla Instytut Ordo Iuris.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6638.82 PLN    (30.17%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Współpraca dotyczyć będzie m.in. publikacji ekspertyz, organizacji wydarzeń oraz wymiany studenckiej.

Porozumienie podpisał dr Tymoteusz Zych – rektor Collegium Intermarium oraz Marion Maréchal – dyrektor wykonawczy ISSEP, była deputowana do francuskiego Zgromadzenia Narodowego.

„Dzisiaj akademia odeszła bardzo daleko od jej właściwego ducha, od oryginalnej idei uniwersytetu, od pojmowania uniwersytetu jako przestrzeni wolnej i nieskrępowanej debaty, poszukiwania prawdy, dla którego także idee dobra, prawdy i piękna są stałym punktem odniesienia. Dzisiaj coraz mniej jest miejsca na prawdę, a coraz więcej na ideologię” – oświadczył podczas konferencji prasowej rektor Collegium Intermarium, dr Tymoteusz Zych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Pojęcia prawdy i dobra są we współczesnych czasach bardzo kontestowane. Cieszę się, że w Collegium Intermarium odnalazłam przywiązanie do kultury klasycznej, wolności debaty, pluralizmu intelektualnego, a także ideę całkowitego kształtowania osobowości, a nie tylko formowania ekspertów” – podkreśliła Marion Maréchal.

Zobacz także: Profesor Łuczewski o poprawności politycznej na uczelniach

ordoiuris.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz