Szef chińskiego MSZ Wang Yi oświadczył: „Chiny zdecydowanie wspierają denuklearyzację tego regionu w imię stabilności i pokoju”.

Dodał, że Chiny mogą nie mieć klucza do uregulowania sytuacji, ale będą szczęśliwe, jeśli inne strony zaakceptują ich punkt widzenia. Oświadczenie Wanga Yi zostało wygłoszone po spotkani z greckim ministrem spraw zagranicznych Nikosem Kotziasem.

Potrzebujemy głosu pokoju i rozsądku. Chiny nie zmieniają swojego zdania i będą odgrywać swoją rolę – powiedział Yi. Wprawdzie nie mamy klucza do rozwiązania tej sytuacji, ale bylibyśmy zadowoleni, jeżeli wszystkie strony zaakceptowałyby nasz punkt widzenia – dodał chiński minister.

CZYTAJ TAKŻE:
Eksperci: Amerykańska tarcza antyrakietowa nie gwarantuje obrony przed Koreą Północną
Pence ostrzega Koreę Północną: „Szabla jest gotowa do walki”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przez ostatnie tygodnie napięcie pomiędzy Koreą Północną, posiadający broń atomową, a Stanami Zjednoczonymi wciąż rośnie. Administracja Donalda Trumpa w ostatnich dniach oświadczyła, że kończy się ich strategiczna cierpliwość wobec reżimu w Pjongjangu. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do chińskich władz o podjęcie dużo bardziej zdecydowane kroki mające zmusić Koreę Północną do porzucenia jej programu nuklearnego i rakietowego.

kresy.pl / interia.pl / news.cgtn.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    To zadziwiające,gdy jedno państwo nuklearne apeluje do drugiego państwa nukleearnego o wstrzymanie ambicji trzeciego państwa,też nuklearnego.Wszystkie te państwa kierowały się identycznymi nuklearnymi ambicjami,więc cóż się stało,że jedni są cacy,zaś inni be na całego?.Komu przeszkadza,że Korea Płn ma broń nuklearną,a nie przeszkadza że Israel posiada najbardziej zaawansowane odmiany tej nuklearnej broni,wszystko sprzecznie z prawnymi regulacjami międzynarodowymi,od lat zaniedbywanymi.