Komentarz o tego typu treści północnokoreański dziennik rządowy Rodong Sinmun.

Korea Północna oświadczyła, że może zaatakować amerykański lotniskowiec atomowy USS Carl Vinson, który został wysłany przez USA na  koreańskie wody przybrzeżne z powodu groźby  nowego północnokoreańskiego testu nuklearnego.

Nasze rewolucyjne siły są w gotowości bojowej do zatopienia amerykańskiego lotniskowca atomowego jednym uderzeniem – stwierdzono w północnokoreańskim rządowym dzienniku „Rodong Sinmun”, organie rządzącej Partii Pracy Korei. W komentarzy porównano  lotniskowiec do wielkiego zwierzęcia dodając, że zaatakowanie go byłby realnym ukazaniem naszej potęgi wojskowej.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Artykuł z groźbą pojawił się na trzeciej stronie „Rodong Sinmun”. Poprzedziła go dwustronicowa relacja z wizyty północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una na fermie trzody chlewnej.

CZYTAJ TAKŻE:
Uderzenie USA na Koreę płn.? USS Carl Vinson jest tysiące kilometrów od celu

Administracja USA nie podaje w jakim miejscu znajduje się lotniskowcowa grupa uderzeniowa z USS Carl Vinson. Wiceprezydent Mike Pence ograniczył się wczoraj do stwierdzenia, że pojawi się ona w ciąg kilku dni. Nie podano żadnych innych szczegółów. Z kolei Japonia podała w piątek, że wysłała dwa swoje niszczyciele aby przeprowadzić wspólne ćwiczenia z amerykańską grupą.

W przyszły wtorek będzie miała miejsce  85. rocznica powołania  północnokoreańskich sił zbrojnych. Tego typu okazje wykorzystywano przeprowadzania do testów uzbrojenia.

Korea Północna do chwili obecnej przeprowadziła pięć testów nuklearnych, z czego dwa miały miejsce w zeszłym roku. Reżim Kim Dżong Una obecnie pracujenad pociskami balistycznymi mogącymi dosięgnąć terytorium USA.

kresy.pl / onet.pl

Reklama



0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz