Chińscy urzędnicy mieli wyrazić zainteresowanie ewentualnym zainwestowaniem w klub piłkarski Śląsk Wrocław, informuje lokalny portal z tego miasta.

Portal tuWrocław.com pisząc o perspektywach chińskiej inwestycji w klub z polskiej ekstraklasy powołuje się na informacje Karola Przywary, dyrektora departamentu współpracy z zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Samorząd tego województwa utrzymuje partnerskie kontakty z władzami chińskiej prowincji Anhui.

Delegacja z Dolnego Śląska odwiedziła niedawno ChRL. Jak twierdzi Przywara, wobec miejscowych urzędników wspomniał „kurtuazyjnie” o klubie piłkarskim Śląska Wrocław. Klub piłkarskiej ekstraklasy należy do miasta, które szuka inwestora zdolnego finansować go na odpowiednim poziomie. W tej chwili urząd miasta rozmawia na ten temat z biznesmenem  Grzegorzem Ślakiem, ale na razie brak porozumienia w sprawie sprzedaży klubu.

Chińscy urzędnicy odpowiedzialni w prowincjonalnej administracji za sport nie potraktowali jednak wzmianki polskiego urzędnika jako czysto kurtuazyjnej. „Zaczęli pytać o szczegóły. Interesowało ich, czy gramy w najwyższej klasie rozgrywkowej, kiedy ostatnio byliśmy mistrzem i kiedy graliśmy w pucharach. Dopytywali o stadion i zrobiło na nich wrażenie, że Śląsk gra na wielkim, nowoczesnym obiekcie” – portal cytuje Przywarę. Jak twierdzi, już zwrócił się do klubowych władz o przygotowanie stosownej informacji do Chińczyków.

Portal przypomina, że Chińczycy inwestują już w kluby piłkarskie w Europie – nie tylko te najbardziej znane jak AC Milan czy Southampton, ale też w Slavię Praga w sąsiednich Czechach. Rekomendacja władz ma kluczowe znaczenie dla chińskich przedsiębiorstw dla podejmowania tego typu  decyzji.

Czytaj także: Otwarto kolejne połączenie towarowe z Chin do Polski

tuwroclaw.com/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz