Chińscy urzędnicy mieli wyrazić zainteresowanie ewentualnym zainwestowaniem w klub piłkarski Śląsk Wrocław, informuje lokalny portal z tego miasta.

Portal tuWrocław.com pisząc o perspektywach chińskiej inwestycji w klub z polskiej ekstraklasy powołuje się na informacje Karola Przywary, dyrektora departamentu współpracy z zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Samorząd tego województwa utrzymuje partnerskie kontakty z władzami chińskiej prowincji Anhui.Delegacja z Dolnego Śląska odwiedziła niedawno ChRL. Jak twierdzi Przywara, wobec miejscowych urzędników wspomniał „kurtuazyjnie” o klubie piłkarskim Śląska Wrocław. Klub piłkarskiej ekstraklasy należy do miasta, które szuka inwestora zdolnego finansować go na odpowiednim poziomie. W tej chwili urząd miasta rozmawia na ten temat z biznesmenem  Grzegorzem Ślakiem, ale na razie brak porozumienia w sprawie sprzedaży klubu.

Chińscy urzędnicy odpowiedzialni w prowincjonalnej administracji za sport nie potraktowali jednak wzmianki polskiego urzędnika jako czysto kurtuazyjnej. „Zaczęli pytać o szczegóły. Interesowało ich, czy gramy w najwyższej klasie rozgrywkowej, kiedy ostatnio byliśmy mistrzem i kiedy graliśmy w pucharach. Dopytywali o stadion i zrobiło na nich wrażenie, że Śląsk gra na wielkim, nowoczesnym obiekcie” – portal cytuje Przywarę. Jak twierdzi, już zwrócił się do klubowych władz o przygotowanie stosownej informacji do Chińczyków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Portal przypomina, że Chińczycy inwestują już w kluby piłkarskie w Europie – nie tylko te najbardziej znane jak AC Milan czy Southampton, ale też w Slavię Praga w sąsiednich Czechach. Rekomendacja władz ma kluczowe znaczenie dla chińskich przedsiębiorstw dla podejmowania tego typu  decyzji.

Czytaj także: Otwarto kolejne połączenie towarowe z Chin do Polski

tuwroclaw.com/kresy.pl

 

Chińczycy zainteresowani inwestowaniem w klub z ekstraklasy
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz