Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu Ali Chamenei oskarżył Stany Zjednoczone o przerzucenie bojowników Państwa Islamskiego do Afganistanu w celu zabezpieczenia Izraela.

Amerykanie chcą „mieć usprawiedliwienie dla dalszej obecności w regionie i stworzyć warunki bezpieczeństwa dla reżimu syjonistycznego” powiedział ajatollah Chamenei we wtorek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Chamenei odniósł się do ostatnich zamachów terrorystycznych w Kabulu, wyrażając ubolewanie z powodu licznych ofiar tych ataków. „Te same ręce, które stworzyły Daesh [Państwo Islamskie] jako narzędzie do uciskania ludzi w Syrii i Iraku i przeprowadzania zbrodni przeciwko nim, dziś po klęskach starają się przenieść Daesh do Afganistanu” – podkreślił Chamenei.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ajatollah określił Amerykanów jako „główne źródło niebezpieczeństwa w Afganistanie”, dodając, że bojownicy wspierani przez Waszyngtonu byli bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w zabójstwa dokonywane w tym kraju w ciągu ostatnich 20 lat w imię religii. Destablizacja Afganistanu jest na rękę Amerkanom, gdyż w ten sposób realizują swoje cele polityczne i gospodarcze – uważa Chamenei.

Chamenei podkreślił również, że Amerykanie chcą, aby państwa regionu były zajęte swoimi wewnętrznymi problemami i nie mogły przeciwstawić się syjonizmowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chamenei na Twitterze: USA nadal wspierają Państwo Islamskie

Kresy.pl / Press TV

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz