Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu Ali Chamenei oskarżył Stany Zjednoczone o przerzucenie bojowników Państwa Islamskiego do Afganistanu w celu zabezpieczenia Izraela.

Amerykanie chcą „mieć usprawiedliwienie dla dalszej obecności w regionie i stworzyć warunki bezpieczeństwa dla reżimu syjonistycznego” powiedział ajatollah Chamenei we wtorek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1516 PLN    (6.89%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Chamenei odniósł się do ostatnich zamachów terrorystycznych w Kabulu, wyrażając ubolewanie z powodu licznych ofiar tych ataków. „Te same ręce, które stworzyły Daesh [Państwo Islamskie] jako narzędzie do uciskania ludzi w Syrii i Iraku i przeprowadzania zbrodni przeciwko nim, dziś po klęskach starają się przenieść Daesh do Afganistanu” – podkreślił Chamenei.

Ajatollah określił Amerykanów jako „główne źródło niebezpieczeństwa w Afganistanie”, dodając, że bojownicy wspierani przez Waszyngtonu byli bezpośrednio lub pośrednio zaangażowani w zabójstwa dokonywane w tym kraju w ciągu ostatnich 20 lat w imię religii. Destablizacja Afganistanu jest na rękę Amerkanom, gdyż w ten sposób realizują swoje cele polityczne i gospodarcze – uważa Chamenei.

Chamenei podkreślił również, że Amerykanie chcą, aby państwa regionu były zajęte swoimi wewnętrznymi problemami i nie mogły przeciwstawić się syjonizmowi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chamenei na Twitterze: USA nadal wspierają Państwo Islamskie

Kresy.pl / Press TV

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz